İş kazasında kolu kopan ve hastanede ölen işçiyle ilgili inceleme başlatıldı

Kocaeli İzmit'te iş kazası nedeniyle sol kolunu kaybeden ve hastanede yaşamını yitiren işçiyle ilgili valilik inceleme başlattı.

İş kazasında kolu kopan ve hastanede ölen işçiyle ilgili inceleme başlatıldı
17 Ocak 2014 Cuma 11:58

Kocaeli İzmit'te iş kazası nedeniyle sol kolunu kaybeden ve hastanede yaşamını yitiren işçiyle ilgili valilik inceleme başlattı. Valilik, Sağlık Bakanlığı'ndan da müfettiş talep etti.

Olay, 15 Ocak'ta İzmit Körfez Sanayi Sitesi'ndeki bir atölyede meydana geldi. Atölyede çalışan Kamuran Gümüş (44), iddiaya göre dalgınlık sonucu sol kolunu torna makinesine kaptırdı. Kolu tamamen kopan işçi, kanlar içerisinde olduğu yerde yığılıp kaldı. İş arkadaşları, Gümüş için hemen sağlık ekibi çağırdı. Gümüş olay yerinde sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansa alınarak Kocaeli Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmak istendi.

İddiaya göre, Gümüş’ün kalbi yolda durunca yakın olan bir özel hastaneye götürüldü. Yoğun bakım ünitesine alınan işçinin kopan kolu da ayrı bir poşete konularak, hastaneye getirildi. İddiaya göre, özel hastanede Gümüş'ü ameliyat edecek doktor olmayınca, Umuttepe Tıp Fakültesi ile irtibata geçildi. Tıp Fakültesinde ameliyatı gerçekleştirecek doktorun olduğu, ancak yoğun bakımda yer olmadığı için kabul edilmeyen Gümüş’ü kabul edecek hastane arandı. Kamuran Gümüş’ün iş arkadaşları hastaneye akın ederken, acil ameliyat olması gereken Gümüş için uğraştı. Gümüş sonunda Gebze ilçesindeki bir hastaneye sevk edildi. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen Gümüş kurtarılmadı.

Konuyla ilgili Kocaeli Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldığı ve müfettiş talep edildiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "15.01.2014 tarihinde saat 17.00’da İzmit Körfez Sanayi Sitesi'nde yaşanan iş kazası nedeni ile sol kolunu kaybeden ve ağır yaralı durumda bulunan Kamuran Gümüş, 112 ekiplerince olayın bildirilmesi üzerine 8 dakika içinde olay yerine intikal edilerek, ilk müdahaleler yapılmış ve 11 dakika içerisinde de Özel Konak Hastanesi'ne ulaştırılmıştır. Özel Konak Hastanesi'ndeki ilk müdahalelerden sonra, adı geçen hastanın durumunun ağır olması sebebiyle, Anadolu Sağlık Merkezi'ne sevk edilmiştir. Anadolu Sağlık Merkezi'ndeki tedavi sürecinde hasta hayatını kaybetmiştir. Konu ile ilgili olarak Valiliğimizce inceleme başlatılmış ve Sağlık Bakanlığı'ndan müfettiş talep edilmiştir." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×