İş adamı Mehmet Cengiz'in babası son yolculuğuna uğurlandı

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'in babası Şaban Cengiz, son yolculuğuna uğurlandı.

İş adamı Mehmet Cengiz'in babası son yolculuğuna uğurlandı
21 Mart 2014 Cuma 15:43

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'in babası Şaban Cengiz, son yolculuğuna uğurlandı. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'ın cenaze namazını kıldırdığı törene çok sayıda ünlü isim katıldı.

Dün hayatını kaybeden İşadamı Cengiz Holding'in kurucusu Şaban Cengiz'in cenaze namazı, Üsküdar'daki Hz. Ali Camii'nde kılındı. Şaban Cengiz'in cenaze namazını İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Cenaze namazına tanınmış çok sayıda siyasetçi ve iş adamı da katıldı. Cenaze namazına; eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, kardeşi Turgut Yılmaz, AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ile Şenol Güneş, Şadan Kalkavan, Turgay Ciner, Abdurrahim Albayrak, Erdoğan Demirören, Atilla Peker, Emrullah Turanlı gibi isimler katıldı.

İş adamı Mehmet Cengiz, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Ailenin diğer üyeleri ve çok sayıda şirket çalışanı da cenazede hazır bulundu.

Cenaze namazı öncesi kısa bir konuşma yapan İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, "Dünya hayatın süsüdür. Geriye salih ameller ve salih işler kalır. Onlar daha hayırlıdır." dedi.

Şaban Cengiz'in cenazesi, namazdan sonra omuzlara alınarak cenaze arabasına taşındı. Cengiz, toprağa verilmek üzere Çengel Mezarlığı'na götürüldü.

Bu arada, cami avlusunda açıklama yapan İş adamı Şadan Kalkavan ve Abdurrahim Albayrak, Şaban Cengiz'in hayırsever iyi bir insan olduğunu, kendisine son görevlerini yapmak için geldiklerini söyledi.

CİHAN

İş adamı Mehmet Cengiz'in babası son yolculuğuna uğurlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×