İrfan-Der: Türk okullarının karalanması kabul edilemez

Giresun'un Görele ilçesinde faaliyet gösteren İrfan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İrfan-Der), son zamanlardaki Türk okullarını karalama kampanyasına tepki gösterdi.

İrfan-Der: Türk okullarının karalanması kabul edilemez
25 Ocak 2014 Cumartesi 12:08

Giresun'un Görele ilçesinde faaliyet gösteren İrfan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İrfan-Der), son zamanlardaki Türk okullarını karalama kampanyasına tepki gösterdi. Başkan Adem Karadirek, yaptığı basın açıklamasında yurtdışındaki Türk okullarının karalanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bu yanlış davranıştan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini belirten Karadirek, “Ülkemizin uluslararası tek markası olan, bayrağımızı dünyanın 160 ülkesinde gururla dalgalandıran, milli manevi değerlerimizi büyük bir fedakârlıkla temsil eden, İstiklâl Marşımız'ı okutan Türk okullarının, özellikle devlet büyüklerimiz tarafından son günlerde karalanması, vicdan sahibi bütün Anadolu insanını üzdüğü gibi bizleri de derinden üzmüştür.” dedi. Karadirek ayrıca ülkenin referandumda demokrasi adına elde ettiği kazanımlardan geriye dönüş davranışlarının sergilenmesini, endişe ve hayretle takip ettiklerini sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×