İranlı Vekilden Erdoğan'a: İran'a Gelme

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili, Erdoğan'ın İran'a yapmayı planladığı ziyareti iptal etmesini istedi.

İranlı Vekilden Erdoğan'a: İran'a Gelme
28 Mart 2015 Cumartesi 14:49

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde İran'a yapmayı planladığı ziyaretin iptal edilmesini istedi.

'ERDOĞAN'IN ZİYARETİ ERTELENMELİ'

İran merkezli Tasnim Haber Ajansı'na konuşan Hakikatpur, 'Erdoğan'ın İran karşıtı sözlerinin arkasından Tahran'a yapacağı ziyaretin herhangi bir girdisi olmayacak bu sebepten bu sefer ertelenmeli' diye konuştu.

'ERDOĞAN'IN SÖZLERİ MÜNAFIKÇADIR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözlerini arka almasını ve davranışlarını gözden geçirmesini dileyen İranlı milletvekili, 'İran'ın Yemen'in iç işlerine müdahale ettiğine dair Erdoğan'ın kullandığı ifadeler, anlamsız ve münafıkçadır sebebiyse Türkiye kendisi DAİŞ benzeri terör örgütlerini desteklemekle suçlanıyor' yorumunda bulundu.

'DIŞİŞLERİ TÜRKİYE'YE SERT CEVAP VERİLMELİ'

Mansur Hakikatpur, Fars Haber Ajansı'na yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı ifadelerin İran için 'hazmedilebilir' olmadığını söyledi.

Hakikatpur, 'Dışişleri Bakanlığı bir an evvela Erdoğan'ın bu müdahaleci ifadelerine katı yanıt vermeli' diye konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×