Irak Türkmen Cephesi intihar saldırılarını kınadı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilciliği, Irak'ta Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Tuzhurmatu ilçesindeki çifte intihar saldırısını kınadı.ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, yaptığı açıklamada, saldırıda 34 kişinin...

Irak Türkmen Cephesi intihar saldırılarını kınadı
10 Haziran 2014 Salı 15:33

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilciliği, Irak'ta Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Tuzhurmatu ilçesindeki çifte intihar saldırısını kınadı.

ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, yaptığı açıklamada, saldırıda 34 kişinin yaşamını yitirdiği, 160'dan fazla kişinin yaralandığına işaret ederek, Türkmenleri hedef alan bu ve diğer saldırılar nedeniyle acılarının çok büyük olduğunu ifade etti.

Kazancı, “Irak'ta Türkmen varlığını hedef alan terör saldırıları ve Türkmen bölgelerindeki Türkmenlerin güvenliğini tesis etmeye yönelik ısrarlı taleplerimize rağmen Irak Merkezi Hükümeti, Türkmen vatandaşların can güvenliğinin korunmasında ciddi ve gerekli önlemleri almamıştır. ITC Türkiye Temsilciliği olarak bu konuda, başta Türkiye olmak üzere Birleşmiş Milletler ve insan hakları gruplarından, Türkmenlerin can güvenliğinden sorumlu olan Bağdat Hükümetini uyarmalarını istiyoruz. Türk dünyasına da Irak'ta var olma mücadelesi veren soydaşlarını yalnız bırakmama ve yapılanlara sessiz kalmama çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Kazancı, Türkiye Temsilciliği olarak büyük üzüntüyle karşıladıkları bu elim saldırıyı kınadı, yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×