İntihar Girişimindeki İşsiz Babanın Sorusuna Polis Cevap Veremedi

Adana'da 2 kızını parasızlık yüzünden göremeyince son çare olarak köprüye çıkan 36 yaşındaki Şahin Yıldız, polis memuruna yönelttiği soruyla yürekleri dağladı.

İntihar Girişimindeki İşsiz Babanın Sorusuna Polis Cevap Veremedi
26 Mart 2015 Perşembe 15:30

Adana'da simit satıcılığı oluşturan 36 yaşındaki Şahin Yıldız, velayeti boşandığı eşinde bulunan 2 kızını parasızlık yüzünden göremediğini söyleyip, intihar etmek istedi. İkna etmek için gelen polise derdini ifade eden Şahin Yıldız, 'Sen, manavın yanından geçerken, meyveleri canları çekip istemesinler diye montunla yüzlerini kapatıyor musun?' diye sordu. Polis memuru soru karşısında susup kaldı.

SON ÇARE OLARAK KÖPRÜYE ÇIKTI

Olay, merkez Çukurova İlçesi'nde Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu (TAG) üstünde meydana geldi. Uzun vakitten bu yana işsiz bulunduğu için 3 sene öncelikle eşinden boşanan Şahin Yıldız, tüm çabasına karşın tertipli bir iş bulamadı. İşsizlik itibarı ile velayeti annelerinde bulunan 2 kızını da göremeyen Yıldız, ölmeye karar verip Seyhan Nehri'nin üstünden geçen otoyola çıktı.

VATANDAŞLAR POLİSİ ARADI

Demir korkulukları aşıp, nehre doğru sarkan Yıldız'ın niyetini anlayan yurttaşlar vaziyeti polise bildirdi. İhbar üstüne hadise yerine polis, sıhhat ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri Şahin Yıldız'ın yanına gelip konuşarak ikna etmeye çalışırken, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Cankur ekipleri ise atlama ihtimaline karşı bot ile nehire açıldı. Can yeleklerini hazırlayan Cankur ekipleri Şahin Yıldız'ı kurtarmak için hazırlıklarını tamamlayıp beklemeye başladı.

CEVABI ZOR BİR SORU

Köprü korkuluklarına tutunarak derdini ifade eden Yıldız, kendisini ikna etmek için yanına gelen polislere, 'Başka çarem kalmadı. İş bulamadım. Ben dürüst bir insanım, yolda bulduğum bin 200 liralık telefonun sahibini arayıp buldum, ona teslim ettim. Kötü bir insan olsam, böyle yaparmıydım. Ama benim, iki çocuğum var, annelerinde kalıyorlar. Onların yüzüne bakamaz oldum. Size bir soru soracağım, senin iki çocuğun var, birinin ismi Sena, Öteki Nisanur, onlarla birlikte olduğunda, manavın yanından geçerken meyveleri görüp, canları çeker, isterler diye montunun önünü açıp gözlerini kapatarak götürüyor musun? Ben öyle yapıyorum' Başka çarem kalmadı' diye konuştu.Şahin Yıldız'ın sorusu karşısında söyleyecek söz bulamayan polis memurunun imdadına, amiri yetişti. Çevrede birleşen polisleri uzaklaştıran amir, cebinden çıkardığı cüzdanındaki kızlarına ilişkin fotoğrafları belli eden Yıldız'a iş bulma sözü verdi. İntihar etmekten vazgeçen Şahin Yıldız, anlatım için Fatih Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü.


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×