İmaret dergisi 14. sayısı okuyucularıyla buluştu

Karaman Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak 2010 yılında “Kapımız açıktır girene, lokmamız helaldir yiyene” sloganıyla yayın hayatına başlayan ve şehir dergiciliğine farklı bir soluk getiren İmaret dergisi, 14. sayısıyla okuyucularıyla...

İmaret dergisi 14. sayısı okuyucularıyla buluştu
10 Mayıs 2014 Cumartesi 12:18

Karaman Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak 2010 yılında “Kapımız açıktır girene, lokmamız helaldir yiyene” sloganıyla yayın hayatına başlayan ve şehir dergiciliğine farklı bir soluk getiren İmaret dergisi, 14. sayısıyla okuyucularıyla buluştu.

“İmaret kalbe çevrilen bakışı anlama ve ondaki manayı çözme gayretiyle yoluna devam ediyor.” diyerek selamlamış bu sayısında. Her sayısında farklı bir dosya konusunu ele alarak işleyen dergi, son sayısında şehirde çocuk olmayı ele almış. Çocuk olmanın sevincine, çocukluğu kaybetmenin hüznüne ve şehirde çocuk olmanın avantaj ve dezavantajına dair yazıların yer aldığı dergide, şehirle ilgili pek çok fotoğraflar da mevcut. Fotoğraflarıyla Karaman Fotoğrafı Derneği bu sayıya büyük katkı sağladı.

Dr. Kâmil Uğurlu, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Yrd. Doç. Dr. İsmail Güllü, Dr. Ahmet Cengiz gibi akademisyenlerin yanı sıra Mehmet Kurtoğlu,Talat Duru, Şeref Acar, Mustafa Özdemir, Osman Nuri Koçak, Ahmet Küçükcicibıyık, Yasemin Küçükcicibıyık, Remzi Tartan, Yakup Özkaraalp, Yakup Acar, Burhan Yemiş, Yakup Akbay, Yusuf Yıldırım, Muharrem Büyüktürk, Mustafa Doğan’ın yazıları yer alıyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×