İlkokul öğretmenlerine ağız ve diş sağlığı semineri verildi

Milli Eğitim Bakanlığı, Colgate ve TOÇEV tarafından ortaklaşa yürütülen 'Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler' projesi kapsamında Yozgat’ta ilkokul 3. sınıf öğretmenlerine ağız ve diş sağlığı konusunda seminer verildi.     Yozgat...

İlkokul öğretmenlerine ağız ve diş sağlığı semineri verildi
10 Mayıs 2014 Cumartesi 17:38

Milli Eğitim Bakanlığı, Colgate ve TOÇEV tarafından ortaklaşa yürütülen 'Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler' projesi kapsamında Yozgat’ta ilkokul 3. sınıf öğretmenlerine ağız ve diş sağlığı konusunda seminer verildi.

    Yozgat Kız Meslek Lisesi konferans salonunda ilkokul 3’üncü sınıf öğretmenlerine ağız ve diş sağlığı konusunda seminer verildi. Türkiye’de 2006 yılında başlayan ve halen sürdürülen 'Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler' projesi kapsamında proje koordinatörü Ferdaniye Ünaloğlu tarafından verilen seminerde, ağız ve diş sağlığı, diş çürümelerinin sebepleri, süt dişlerinin korunması, diş fırçalama konuları sinevizyon eşliğinde anlatıldı. Ünaloğlu, ağız ve diş sağlığının insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu belirterek "Öğrencilerimizin mutlaka diş sağlığına gereken önemi vermesi ve sabah akşam mutlaka dişlerini fırçalaması gerekir. Küçük yaşta çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesi dişlerin daha sağlıklı korunmasını sağlayacaktır." dedi.

    Proje kapsamında seminere katılan öğretmenler de okullarında öğretmen ve öğrencileri diş sağlığı konusunda bilgi verecek. 'Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler' projesinin 51 ilde uygulandığı ve bu proje ile yüz binlerce ilköğretim öğrencisine ulaşıldığı belirtildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×