İlkokul öğrencisi, ‘Sedye kirlenmesin’ diyen madenciye harçlığıyla çizme aldı

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında, sedye kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın, tüm Türkiye’yi duygulandırdı. Daha sonra çizmeleri kaybettiğini anlatan Madenci Yalçın'a, Gaziantep’te ilkokulda...

İlkokul öğrencisi, ‘Sedye kirlenmesin’ diyen madenciye harçlığıyla çizme aldı
16 Mayıs 2014 Cuma 12:33

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında, sedye kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın, tüm Türkiye’yi duygulandırdı. Daha sonra çizmeleri kaybettiğini anlatan Madenci Yalçın'a, Gaziantep’te ilkokulda eğitim gören Mehmet Emin Tunç, biriktirdiği harçlığıyla bir çift çizme aldı.

Gaziantep Özel Cahit Nakıboğlu Koleji 3’üncü sınıfta eğitim gören Mehmet Emin Tunç, Murat Yalçın’ın, sedye kirlenmesin diye çizmelerini çıkarmak istediği anın görüntülerinden çok etkilendiğini söyledi. Bu davranıştan dolayı çok duygulandığını anlatan Tunç, “Bütün Gaziantep ve okulumuz yaşanan bu faciadan dolayı çok üzgün. Ben de haberleri izlediğimde Murat Yalçın ağabeyimin yaptığı hareketten çok duygulandım. Daha sonra da o çizmelerin kaybolduğunu öğrendim. Ben de biriktirdiğim harçlığımda bir çizme almak istedim.” dedi.

Okul Müdürü Sinan Kocaman da Soma’da vefat eden madencilere rahmet dileyerek, “Bu olay bizi derinden yaraladı. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz. Bizim de bir öğrencimiz üzüntüsünü bu şekilde dile getirmiş oldu. Televizyonda gördüğü Murat Yalçın ağabeyinden çok etkilenmiş. Hastanede de çizmesini kaybettiğini öğrenince, kumbarasında biriktirdiği parayla çizme almış. Murat ağabeyini bir nebze mutlu ederse, biz de mutlu olacağız.” diye konuştu. Mehmet Murat Tunç, aldığı sarı çizmeleri Murat Yalçın’a ulaştırılması için Manisa Valiliği’ne gönderdi.

CİHAN

İlkokul öğrencisi, ‘Sedye kirlenmesin’ diyen madenciye harçlığıyla çizme aldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×