İlköğretim öğrencilerinin seslendirdiği şiirler parmak ısırttı

Kars'ta Özel Sultan Alparslan Koleji Türkçe Zümresinin hazırladığı 'Şiir Gecesi' renkli geçti.

İlköğretim öğrencilerinin seslendirdiği şiirler parmak ısırttı
16 Ocak 2014 Perşembe 20:08

Kars'ta Özel Sultan Alparslan Koleji Türkçe Zümresinin hazırladığı 'Şiir Gecesi' renkli geçti. Birbirinden güzel şiirlerin seslendirildiği etkinlikte dinleyiciler mest oldu.

Kolej Müdür Yardımcısı Zafer Bektaş, şiir gecesinde kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerde ellerden tutan bir mısra, bir şiirin nedenli önemli olduğunu öğrencileri katılımcılarla idrak ettiklerini söyledi. Bektaş, "Yetemediğimiz anlamlara kifayet olması için düzenlediğimiz şiir gecesi büyük beğeni topladı."dedi.

Hayat yolunda sessizce ilerleyen öğrencilerden Mümtaz Taşkolu; 'Ey Yolcu!' diye seslenirken Bilge Hıdıroğlu; 'Sizin İçin' şiiriyle çevrede herkes için olan ve fakat fark edilemeyen birçok şeyin farkına vardırdı. Öte yandan, 'Kepez' şiiriyle dinleyicileri mest eden Buse Naz Boy ve yanı sıra Sakarya Türküsü ile 6. Sınıf öğrencileri salonu coşturdu.

Şiir gecesinde son olarak ise müzik öğretmeni Eta Kotan eşliğinde şarkılar söylendi. Müzik öğretmeni Kotan, öğrencilerine teşekkür ederken verilen emeğin karşılık bulmasının kendini mutlu ettiğini kaydetti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×