İlkadım’da asansörler TSE'ye emanet

Asansörlerin periyodik bakımı için gerekli olan A tipi akredite muayene kuruluşu olan TSE, ilçedeki asansörlerin uygunluğunu denetlemek için İlkadım Belediyesi ile protokol imzalayarak 1 buçuk yıllık sözleşme yaptı.İlkadım Belediye Başkanı...

İlkadım’da asansörler TSE'ye emanet
29 Mayıs 2014 Perşembe 15:58

Asansörlerin periyodik bakımı için gerekli olan A tipi akredite muayene kuruluşu olan TSE, ilçedeki asansörlerin uygunluğunu denetlemek için İlkadım Belediyesi ile protokol imzalayarak 1 buçuk yıllık sözleşme yaptı.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, TSE Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Şentürk, TSE Muayene ve Gözetim Merkezi Başkanı Topel Gül ve TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Saygı’nın katıldığı protokol imza töreni İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşti. Vatandaşın can güvenliğinin önemli olduğunu bu konu için gerekli çalışmaların titizlikle yapıldığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Samsun şehrimizin en büyük ilçesi konumuna sahiptir. Bu durumda en çok asansör bölgemizde bulunmakta, halkımızın can güvenliği bizler için son derece önemlidir. Vatandaşlarımızın can güvenliği için üzerimize düşen gerekli tüm tedbirlerimizi titizlikle alıyoruz. Bu önemli gerekçeyle belediyemiz ve TSE arasında 1,5 yıllık bir protokol imzalanmıştır." dedi.

Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın ilgili yönetmeliğine göre yılda en bir kez yapılacak bakımlar sonrası insan ve yük taşımasına onay verilen asansörlere yeşil etiket, uygunsuz olanlara ise kırmızı etiket, bakımdan sonra uygunsuzluğu giderilen asansörlere ise sarı etiket takılacağı belirtildi.

CİHAN

İlkadım’da asansörler TSE'ye emanet


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×