İlk kez soluk almaya başladı!

Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıyla ağır yaralanan ve Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi devam eden 19 yaşındaki Mutlu Kaya, bugğn ilk defa kendiliğinden soluk almaya başladı.

İlk kez soluk almaya başladı!
25 Mayıs 2015 Pazartesi 12:34


Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıyla ağır yaralanan ve Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi devam eden 19 yaşındaki Mutlu Kaya, bugğn ilk defa
kendiliğinden soluk almaya başladı. Doktorlar, Kaya'nın yine de her ihtimale karşı solunum destek cihazına bağlı olduğunu açıkladı.


Özel bir televizyon kanalında ses yarışmasına katıldıktan sonra Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde 1 hafta önce uğradığı silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın uyandırılma süreci sürüyor. Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altında bulundurulan Kaya'nın doktorları bugün iyi bir haber verdi. Kaya'nın ilk defa bu sabah saatlerinde soluk almaya başladığı belirtildi. Kaya'nın gözlerini açıp kapadığını belirten doktorlar, her ihtimale karşı solunum destek cihazına bağlı bulunduğunu söyledi.


Mutlu Kaya'nın son durumu hakkında hastaneden yapılan açıklamada, "Genel durumunda değişiklik yok. Vital bulguları stabil. Solunum cihazına bağlı olarak takip ediliyor. 21.05.2015 tarihinde Sedatif ilaçları kesilmesine rağmen, hasta hala şuuru kapalı halde takip ediliyor" denildi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×