İlik nakli bekleyen Tazegül, pulanyada parmağını kesti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan, Talesemi Major hastası olan ve ilik nakli bekleyen Nurettin Tazegül, sanat okulunda geçirdiği kaza sonrasında parmağını kesti. Ailesine bakmak için işe ihtiyacı olduğunu söyleyen Tazegül, çalışmak...

İlik nakli bekleyen Tazegül, pulanyada parmağını kesti
29 Haziran 2014 Pazar 15:53

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan, Talesemi Major hastası olan ve ilik nakli bekleyen Nurettin Tazegül, sanat okulunda geçirdiği kaza sonrasında parmağını kesti. Ailesine bakmak için işe ihtiyacı olduğunu söyleyen Tazegül, çalışmak zorunda olduğunu ve ilik nakli için yardım beklediğini söyledi.

Ereğli’de yaşayan Nurettin Tazegül, 1 yaşında yakalandığı Akdeniz anemisi ile mücadele ediyor. Yedi yıl önce babasını kaybeden ve annesi, iki engelli kardeşi Murat ve Kemal ile yaşayan Nurettin Tazegül, Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencisi. Hastalığı nedeniyle 11 yaşındaki bir çocuk gibi görünen ve vücudu tam olarak gelişemeyen Tazegül, her 3 haftada bir kan nakli yaptırıyor.

Ailesine bakmak için çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Nurettin Tazegül, okulun son gününde pulanya makinesinde geçirdiği iş kazası sonucu parmağı koptu. Hastanede yapılan ameliyat ile parmağı göbeğine gömülen Tazegül, parmağının iyileşmesinden sonra iş arayacağını söyledi.

İlik nakli için fazla günü de kalmadığını söyleyen Tazegül, hayırsever vatandaşlardan kendisine yardım etmelerini istedi. Okulda yaşadığı olayı anlatan Tazegül, "Okulun son günüydü. Sınavı veremezsem stajım da yanacaktı. Ben arkadaşlarımdan rica ettim. Ancak her zaman bana yardımcı olamıyorlardı. Parçanın yarısına kadar ittim. Ondan sonra gücüm yetmeyince sağ elimle itmeye çalışınca makine parmağımın üst kısmını kesti. Dokular ve tendonlar zarar görmüş. Özel hastanede ameliyat oldum. Parmağın durumu, dokular zarar gördüğü için karnıma gömdüler. Deriyi kaldırıp üstüne kapattılar. Uzun zamandır böyle. Çarşamba günü ameliyatım var. Parmağımın ondan sonra düzelmeye başlayacağını söylediler. Ancak bu nedenle iş imkanı bulmakta zorlanacağım. Ben sadece ilik nakli konusunda yardım istiyorum. Nasıl Soma'daki kardeşimize yardım ettiniz, ben de yardım istiyorum. Sizin de evladınız olabilirdim. Sizin de evladınız olabilirdi. 19 yaşıma geldim. Eğer bu yaşta ilik nakli olamazsam bir daha kesinlikle ilik nakli olamayacağım. Şimdi bile riskli. Ben sadece ilik nakli için yardım bekliyorum." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×