İl Jandarma Komutanlığı 2013'ün değerlendirmesini yaptı

Siirt İl Jandarma Komutanlığı 2013 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt genelinde yaşanan küçük yaşta evlendirme, cinsel istismar, kadına ve aile bireylerine şiddet olaylarına müdahale ile ilgili bilgilendirme yaparak, kon.

İl Jandarma Komutanlığı 2013'ün değerlendirmesini yaptı
20 Ocak 2014 Pazartesi 19:13

Siirt İl Jandarma Komutanlığı 2013 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt genelinde yaşanan küçük yaşta evlendirme, cinsel istismar, kadına ve aile bireylerine şiddet olaylarına müdahale ile ilgili bilgilendirme yaparak, konu üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini söyledi.

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Toplantıda; İl Jandarma Komutanlığınca terör örgütünün önemli gelir kaynağı olan kaçakçılık faaliyetlerine yapılan müdahale sonucunda 31 kilo 618 gr esrar, 720 kök kenevir ve 688 bin 190 paket kaçak sigara ele geçirildiği, kaçakçılığı önlemeye yönelik çalışmalara 2013 yılında hız verildiği ve 2012 yılına nazaran yüzde 60 oranında artış sağlandı."

Toplantının sonunda uygulamalarda karşılaşılan sorunlar ve çözüme yönelik karşılıklı bilgi alışverişi yapıldığı ifade edildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×