İkisi büyükşehir dört belediyeye kayyum

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk'ün yerine Mardin Valisi kayyum olarak atandı. Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yerine de vali yardımcısı görevlendirildi. Van Büyükşehir Belediyesi'ne ise Vali İbrahim Taşyapan vekil olarak atandı. Tunceli belediyesine de vali yardımcısı görevlendirildi.

İkisi büyükşehir dört belediyeye kayyum
17 Kasım 2016 Perşembe 07:50

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk'ün yerine Mardin Valisi kayyum olarak atandı. Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yerine de vali yardımcısı görevlendirildi. 

İçişleri Bakanlığı'dan yapılan açıklamaya göre, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ı görevlerinden uzaklaştırıldı; Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın da Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Ahmet Türk hakkında, "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütüne para temin etmek ve üye olmak, görevini kötüye kullanmak, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti'ni, TBMM'yi alenen aşağılamak" suçlamalarından soruşturma açılmıştı.

Bakırhan ise "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak" da dahil olmak ve bölücü terör örgütü lehine Siirt ilinde yapılan çok sayıda yasa dışı gösteri yürüyüşüne katılarak örgüt lehinde propaganda ve eylemde bulunmanın da aralarında olduğu bir dizi suç nedeniyle 16 Kasım'da gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

VAN'A DA KAYYUM ATANDI

İçişleri Bakanlığınca Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya görevinden uzaklaştırıldı, Van Valisi İbrahim Taşyapan Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Tunceli belediyesinin de dün akşam tutuklanan başkanının yerine vali yardımcısı görevlendirildi. 


 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 2 yıl önce
Ahmet türke sesleniyorum o soyadını taşımaktan utan şerefsiz