İHH'dan Cerablus'a insani yardım

Cerablus'ta günlük 35 bin ekmek kapasiteli fırının tadilatını üstlenen İHH İnsani Yardım Vakfı, götürdüğü insani yardım malzemelerinin yanı sıra günde 10 bin ekmek üretebilen mobil fırın ile 8 bin kişiye sıcak yemek verebilen aşevi kuruyor

İHH'dan Cerablus'a insani yardım
03 Eylül 2016 Cumartesi 14:09

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, yoğun çatışmaların olduğu Suriye'nin Cerablus kentine insani yardım malzemesi ulaştırdı.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, 2013'ten bu yana terör örgütü DAEŞ’in elinde bulunan ve bu yüzden insani yardım gönderilemeyen Cerablus’ta hayatın, Fırat Kalkanı Harekatı ile normale döndüğü belirtildi.

Açıklamada, İHH'nın da dünden itibaren mobil aşevi ve insani yardım malzemeleri dolu tır ile Cerablus’a girdiği ifade edildi.

İHH acil yardım ekiplerinin ekmek üretimi neredeyse sıfır olan Cerablus fırınının tadilatının yapılması ve ekmek çıkarabilmek amacıyla gerekli malzemelerin temini için çalışma başlattığı vurgulandı.

Fırının faaliyete geçtiğinde günde ortalama 35 bin ekmek çıkarılmasının planlandığına işaret edilen açıklamada, bunun yanı sıra günde 10 bin ekmek çıkarabilen İHH mobil ekmek fırının da devreye sokulacağı aktarıldı.

Ayrıca kent meydanına kurulan mobil aşeviyle günde 8 bin kişiye sıcak yemek dağıtılacağı bilgisine de yer verilen açıklamada, yardıma muhtaçlara içinde ton balığı, su, meyve suyu, cezerye bulunan acil yardım paketlerinin de dağıtıldığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×