Iğdır’da kültürevi açıldı

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde yapılan kültürevi, Vali Davut Haner’in de katılımıyla düzenlenen program açıldı.

Iğdır’da kültürevi açıldı
23 Nisan 2014 Çarşamba 16:08

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde yapılan kültürevi, Vali Davut Haner’in de katılımıyla düzenlenen program açıldı.

    Karakoyunlu İlçe Müftülüğü’nün ‘’SODES İle Köylerimiz Daha Güzel’’ projesi kapsamında yapılan kültürevini ziyaret eden Vali Haner, evde bakım hizmet amaçlı yapılan Karakoyunlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 'Karakoyunlu’nun Çınarları'’ isimli projesini de inceledi.

    Vali Haner daha sonra, Kalkınma Bakanlığı’nın SODES projesi kapsamında desteklenen ve Karakoyunlu Köylerine Hizmet Götürme Birliği'nce yürütülen Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirmek üzere tören alanına geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşması Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz tarafından gerçekleştirildi. Ardından konuşan Vali Haner, toplum yararına yapılan sosyal amaçlı projelerin önemine değinerek ihtiyaç dâhilinde projelere valilik olarak da destek olunacağını ifade etti.

    Yapılan konuşmalar ve sunulan folklor gösterisinin ardından spor salonu, müzik atölyesi, resim atölyesi ve kütüphaneden oluşan kültürevinin açılışı gerçekleştirildi. Davetlilere sunulan ikramlarla program son buldu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×