ICA inşaat firmasından açıklama

Dün akşam saatlerinde 3. köprü inşaatında meydana gelen çökme sonucunda 3 işçinin ölümüyle ilgili inşaat firması (ICA) açıklama yaptı.

ICA inşaat firmasından açıklama
06 Nisan 2014 Pazar 12:38

Dün akşam saatlerinde 3. köprü inşaatında meydana gelen çökme sonucunda 3 işçinin ölümüyle ilgili inşaat firması (ICA) açıklama yaptı. Daha önce de aynı viyadükte beton atma çalışmasının yapıldığı belirtilirken, tüm iş güvenliği önlemlerinin alındığı ifade edildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) inşaatında dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada 3 işçi yaşamını yitirmişti. Konuyla ilgili inşaat firması ICA’dan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Kuzey Marmara Otoyolu’nun Çamlık Reşadiye Bağlantı Yolu Çavuşbaşı mevkiinde yapım çalışmaları devam etmekte olan V35 numaralı Viyadükte, 5 Nisan 2014 günü saat 20:50 sularında üzücü bir iş kazası olmuştur. Kaza, viyadükün 7 numaralı kuzey ayağında başlık kirişi için beton dökümü tamamlanmak üzere iken henüz belirlenemeyen bir sebeple başlık kirişini destekleyen iskelenin çökmesi neticesinde meydana gelmiştir. Alınan tüm iş güvenliği önlemlerine rağmen yaşanan bu kazada Kahraman Baltaoğlu, Yaşar Bulut ve Lütfü Bulut adlı 3 çalışanımız ne yazık ki hayatlarını kaybetmiştir. Söz konusu viyadükte başlık kirişi için beton dökümünün aynı yapım yöntemi ve iskele ile güvenli bir şekilde bugüne kadar birçok kez gerçekleştirilmiş olmasına karşın meydana gelen bu üzücü kazada söz konusu iskelenin neden çöktüğü ve kazanın sebepleri yetkililerce hassasiyetle ve tüm detayları ile araştırılmaktadır. Yaşanan bu elim kaza nedeniyle büyük üzüntü yaşamaktayız. Hayatını kaybeden çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Kazanın neden meydana geldiği ile ilgili gerekli tüm bilgilendirme kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadeleri yer alıyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×