İç kanamadan ölen Yağmur, periyodik muayeneye götürülmemiş

Almanya'nın Hamburg şehrinde 18 Aralık’ta gençlik dairesi gözetiminde olduğu sırada ailesinin yanında hayatını kaybeden 3 yaşındaki Yağmur’un iç kanamadan ölmesine sebep olan ihmallerin ardı arkası kesilmiyor.

İç kanamadan ölen Yağmur, periyodik muayeneye götürülmemiş
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:43

Almanya'nın Hamburg şehrinde 18 Aralık’ta gençlik dairesi gözetiminde olduğu sırada ailesinin yanında hayatını kaybeden 3 yaşındaki Yağmur’un iç kanamadan ölmesine sebep olan ihmallerin ardı arkası kesilmiyor. Zaman zaman bakıcı ailede de kalan Yağmur ölümünden bir yıl önce başından yaralandığı için soruşturma başlatılmış ancak sonuçlanmamıştı. Yağmur’un son dönemlerde bebek gelişimi kontrolü için yapılan U7’ye muayenesine götürülmediği ortaya çıktı.

DURUMU SON DERECE KRİTİKTİ

Ölüm sebebinin görüşüldüğü aile komisyonu toplantısına bilgi veren adli tıp uzmanı Klaus Püschel, aylar önce Yağmur’un durumunun son derece kritik olduğuna dair rapor verdiğini söyledi. Raporunda daha önce kafasında ve karnında kaza olduğu iddia edilen yaralanmanın kaza olamayacağına yer verdiğini söyleyen Püschel, olayın son derece sıradışı olduğunu, bir gün sonrada suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

ÖZ ANNE VE BABASI TUTUKLU

Yağmur’un ölüm olayında ihmali bulunduğu ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle anne ve babası daha önce tutuklanmıştı. Yaralanma olayında bakımını yapan bakıcı annesi hakkında da soruşturma başlatıldı. Öte yandan resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre Yağmur’a şiddet uygulandığının bilindiği, ancak yaralanmadan kimin sorumlu olduğunun bilinmediği ifade edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×