İbrahim Tennuri hazretleri anıldı

Melikgazi Belediyesi, İbrahim Tennuri Hazretlerini anma etkinliği düzenledi. İbrahim Tennuri (Şeyh) Camii'nde Mevlit okunması ile başlanan programda namaz sonrasında Melikgazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve geleneksel hale getirilen aşure...

İbrahim Tennuri hazretleri anıldı
06 Haziran 2014 Cuma 18:38

Melikgazi Belediyesi, İbrahim Tennuri Hazretlerini anma etkinliği düzenledi. İbrahim Tennuri (Şeyh) Camii'nde Mevlit okunması ile başlanan programda namaz sonrasında Melikgazi Belediyesi tarafından hazırlanan ve geleneksel hale getirilen aşure ikramı vardı.

İbrahim Tennuri Hazretleri'ni anma etkinliği için İbrahim Tennuri Camii'nde yapılan törene Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcıları, Melikgazi İlçe Müftüsü Musa Dolar, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda çarşı esnafı ile vatandaş iştirak etti. Etkinlikte ilk olarak, Cuma namazı öncesinde Mevlit okundu. Okunan Mevlit’in ardından Melikgazi İlçe Müftüsü Musa Dolar tarafından vaaz verilerek ardında da dua etti. Namaz sonrasında ise Melikgazi Belediyesi tarafından geleneksel aşure ikramı yapıldı.

PAZAR GÜNÜ SAAT 11.30’DA HİSARCIK FATİH PARKI'NDA PİLAV ŞENLİĞİ

Melikgazi Belediyesi tarafından İbrahim Tennuri Hazretleri'ni anma etkinliğinin ikincisi 08 Haziran 2014 Pazar günü Saat 11.30’da Hisarcık Fatih parkında düzenlenecek Pilav Şenliği ile gerçekleştirileceğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, şenlik alanına herkesi davet ederek hem piknik, hem sosyal bir etkinlik hem de kültüre sahip çıkma açısından iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×