İBB'de 300 kişi FETÖ şüphesiyle işten atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, FETÖ şüphesiyle 300 çalışanının işten attı

İBB'de 300 kişi FETÖ şüphesiyle işten atıldı
20 Temmuz 2016 Çarşamba 01:20

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 300 kişi attık
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Bu parazitler yok edilmek üzere tespit ediliyor. Belediyemizden 300 civarında tespit ettik ve işten attık. Tespitlerimize devam ediyoruz. Asla affetmeyeceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bu parazitler yok edilmek üzere tespit ediliyor. Belediyemizden 300 civarında tespit ettik ve işten attık. Tespitlerimize devam ediyoruz. Asla affetmeyeceğiz" dedi.

Topbaş, Saraçhane Belediye Binası önünde toplanan binlerce İstanbulluya seslendi. "Şanlı tarihinde destanlar yazan ve darbecilere karşı milli iradeye sahip çıkan böyle büyük bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum" diyen Topbaş, İstanbul'un güzel insanlarının, 15 Temmuz’da bir destan yazdığını, bütün dünyaya bu büyük milletin ne yapabileceğini gösterdiğini ifade etti.

Milli iradeyi ve demokrasiyi korumak adına bacıların, kardeşlerin ve evlatların hiç gözünü bile kırpmadan tankların ve namluların karşısında durduğunu hatırlatan Topbaş, şunları kaydetti:
"Bu büyük millet gerçekten tarihe 'galibiyet Allah'ındır' diye bir iz düştü. Buradan belediyemizin işgalcilerden kurtulması için 17 kardeşimiz şehit düştü. 40'ın üzerinde kardeşimiz yaralandı. Türkiye genelinde 240 civarında şehit verdik. Asker kisvesi altında FETÖ'nün teröristleri olarak kirli yüzlerini gösterdiler. FETÖ'nün teröristleri bunlar. Faşizm kelimesi bunu anlatmaya yetmiyor, bunlara Fetöşizm denir. Yeni bir ahlaksızlık ortaya koydular. Milletimizin canına kast ederek kan kusturmak istediler. Ama sizin samimi duruşunuz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın o iradesi ve dik duruşu bu ahlaksızların önlerini kesti. Barikat oldunuz, hayatınızı verdiniz. Yarınlarımızı kurtardınız."

Hainlerin bir bir tespit edildiğini ve dünyada kaçacak delik arayacaklarını vurgulayan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu parazitler yok edilmek üzere tespit ediliyor. Belediyemizden 300 civarında tespit ettik ve işten attık. Tespitlerimize devam ediyoruz. Asla affetmeyeceğiz. Çünkü bunlar öyle bir ihanetle geldiler ki bir fırsat bulsalardı bugün ülkemiz, şehrimiz ne halde olurdu? Tahayyül bile etmek istemiyorum. Bunun için hepsi gereken cezayı alacak ve milletimizin istediği akıbete ulaşacaklar. TBMM’nin bombalanması nasıl bir ahlak? Bu FETÖ'cü teröristlerin aklına gelen şeytanın bile aklına gelmez."
Vatandaşların "İdam isteriz" sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuyla kanaatini belirttiğini ve Hükümet ile TBMM'nin bu konuda gerekli çalışmayı yapacağına inandığını ifade eden Topbaş, şunları söyledi:

"Sevgili İstanbullular, günlerdir sokaklardasınız. Ama yine meydanları terk etmiyorsunuz. Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştüm ve sizlerin selamlarını azmini ilettim. Kendisi cumhurun başkanı olarak sizlerle gurur duyduğunu ifade etti. Milletçe biz siyasi mülahazaları bir tarafa bırakarak kol kola girdiğimizde Çanakkale Destanı'nı yazdık. Şimdi de aynı ruhla yeni bir destan yazıyoruz. Tüm insanlık tarihi ve devletleri, 'Ne duruştu o. Hayatlarını hiçe sayarak vatanlarını kurtardılar’ diyerek hep sizden bahsedecek. Gerçekten peygamber ocağı olan, askerlik hayatında vatanına milletini hizmet etmiş gerçek Mehmetçiklerimize saygılarımızı arz ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Türkay - 2 yıl önce
Takipçisi olacağınız muhakkak başkanım,yazdıklarımızın dikkate alınmadı belli birileri korunuyormu. acaba...
Avatar
Bahar - 2 yıl önce
Acaba düzgün araştırmadan attınız. Bunun vebali üzerinizde olsun ahirette yakanızı yapişi cam insan kredisi var hasta çocuğu var kirası var bilmeden arastirmadan attiniz sucumuz olsa anlarimda bunu fırsat bildiniz atmak istediginizi attınız ben bahar söğüt rabbim size bunun hesabını sorsun helede hasta bir çocuğumu tedavisi için çalışan bir anne olarak helal etmiyorum.
Misafir Avatar
İBB MAĞDURU - 2 yıl önce @Bahar
FETÖ ile hiçbir şekilde ilgisi olmayanları açığa almanın hesabını nasıl vereceksiniz? Özellikle zerre kadar ilgisi olmayanı nasıl oluyor da tedbiren açığa alıyorsunuz? Amacınız hedef şaşırtıp FETÖcüleri gizlemek mi?
Avatar
murat - 2 yıl önce
benim merak ettiğim konu şu
fetö terör örgütü ile ilişkisi var diye işten atılan kişiler aramızda mı dolaşıyor

eğer bu kişiler suçlu ise bunlar neden hakim karşısına çıkarılıp hapse yollanmıyor
malum 100 bin kişiyi geçti çıkarılanlar sanırım

şimdi esas soru şu
ya, zan ile kişileri işden atmıyacaksın
yada attığının suçunu ispat edip hapse atacaksın

kişi suçlu ise hapse at,
ama değilse ekmeğini elinden alıp süründürme hakkın yok

ADALET BU OLAMAZ
Avatar
Mehmet sadik sahin - 2 yıl önce
Bende 2009>2010 itfaiye sinavlarina buyuk umutlarla girdim ama bu FTO/PDY yapilanmsinin adam kayirmasindan dolayi cok aZ bir puan farkiyla yedeklere birakildim...Hakkimin yendigini dusunuyorum ve gun oldu devran dondu hakkimi talep ediyorum sayin baskanim.....
Avatar
Selçuk tıp - 2 yıl önce
İnsanın hayatını geleceğini karartmak bukadar basit olmamalı.Beiö bu örgütle bağlantım yok bankalarında hesabım yok gazetelerinde üyeliğim yok evlerine gitmişmişim yok yok yok oğlu yok me istediniz benden Hakkımı helal etmiyorum etmiyorum Bize yaşattıklarınızı Rabbim size yaşatsın
Avatar
Mazlum - 2 yıl önce
Kurumlardaki komisyon tek tutanak tutarak beni çıkarttı üstelik iftira atarak. Benim feto örgütüyle hiç alakam yok ama bunu kime anlatacağız.eşim işi yok bir oğlum var ev kira sayın başbakanımız iyi araştırma yapmalı bu konuda. .çok uzgunum