Hz. Ebubekir Camii ibadete açıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin yapımına katkı sağladığı Batıkent Hz. Ebubekir Camii’nin açılışı dualarla yapıldı. Açılış törenine katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, mabedi açmanın onurunu yaşadığını ifade etti....

Hz. Ebubekir Camii ibadete açıldı
21 Haziran 2014 Cumartesi 12:33

Yenimahalle Belediyesi’nin yapımına katkı sağladığı Batıkent Hz. Ebubekir Camii’nin açılışı dualarla yapıldı. Açılış törenine katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, mabedi açmanın onurunu yaşadığını ifade etti. 3 senede tamamlanan caminin açılışına, Yenimahalle İlçe Müftüsü Eyyüp Demir, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde, cadde üzerinde tek cami olan Hz. Ebubekir Camii’nin kurdelesini kesen Yaşar, “İbadethaneler huzur veren yerlerdir. Çünkü buralarda sevgi var, saygı var, barış var. Kavga dövüş yok, ötekileştirmek yok, kin yok. Benim kitabımda kul hakkı yemek yok, insana insanca yaşamanın bilincini vermek, onlara yol göstermek, yoldaş olmak var.” dedi. Mahallede camiye ihtiyaç olduğunu belirten Yaşar, okullar ve sağlık ocakları için de her türlü desteği vermeye devam edeceğini söyledi. Açılışla, 30 bin nüfusa sahip olan bölgede cami sıkıntısı çeken vatandaş, bin beş yüz kişi kapasiteli camide ibadetini daha rahat gerçekleştirirken, cuma günü olan açılış dolayısıyla ilk cuma namazını kıldı.

CAMİLER KABE’NİN ŞUBELERİDİR

Açılışta konuşan Yenimahalle Müftüsü Eyyüp Demir, katkılarından dolayı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a uzun ve hayırlı bir ömür dilerken, emeği geçen herkese teşekkür etti. Camileri, Kabe’nin şubeleri olarak nitelendiren Demir, “Camilerin hayatımızda ayrı bir yeri vardır. Allah bizlere nice ibadethaneler nasip etsin.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×