Huzurevi sakinleri resim sergisi açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinlerinin yaptığı yağlı boya tablolardan oluşan resim sergisi, Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde açıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (KAYMEK) tarafından Huzurevi'nde...

Huzurevi sakinleri resim sergisi açtı
19 Haziran 2014 Perşembe 16:03

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinlerinin yaptığı yağlı boya tablolardan oluşan resim sergisi, Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (KAYMEK) tarafından Huzurevi'nde açılan resim kursu Huzurevi'ndeki yaşlıların yeteneklerini ortaya çıkardı. Resim kursuna katılan kursiyerler tarafından yapılan eserler Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde açılan sergi ile vatandaşların beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Ali Karcıoğlu açılan serginin çok özel olduğunu belirterek, "Huzurevi'nde misafir ettiğimiz sakinlerin sadece fiziksel ve sağlık hizmetini karşılamak yerine onların sosyal, psikolojik ihtiyaçlarının da karşılanmasına yönelik sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Basket, satranç, bovling turnuvaları, geziler, piknikler yapıyoruz. Bunların yanı sıra sakinlerimizin yeteneklerinin ortaya çıkması amacıyla KAYMEK hocalarımızın desteği ile resim kursu açtık. Sergi bu kursumuzun bir sonucudur." dedi.

Sergideki tabloları yapan Huzurevi'nin ressamları da açılan kurslar sayesinde boş zamanlarını değerlendirdiklerini belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×