Hüseyin Sözlü: Adana için birlikte çalışmalıyız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Valiliği görevine atanan Mustafa Büyük’ü ziyaret etti. Devleti temsil noktasında Adana’da başladığı görevinde Vali Mustafa Büyük’ün mutlu olacağını söyleyen Başkan Hüseyin...

Hüseyin Sözlü: Adana için birlikte çalışmalıyız
11 Haziran 2014 Çarşamba 16:58

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Valiliği görevine atanan Mustafa Büyük’ü ziyaret etti. Devleti temsil noktasında Adana’da başladığı görevinde Vali Mustafa Büyük’ün mutlu olacağını söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, "Halkın seçtiği bir belediye başkanı olarak, Adana’ya gelen kamu görevlilerini, mutlu, mesut etmek gibi bir sorumluluğumuz var. Sizin de mutlu olmanız noktasında elimizden geleni yapacağız." dedi.

    Güzel hizmetleri birlikte hayata geçireceklerini belirten Sözlü, "Adana’da halkımıza, şehrimize, ülkemize, milletimize layık olmaktan daha önemli hiç bir hedefimiz yok. Bana göre halkın bize verdiği sorumluluğu yerine getirmek, onlara hizmet etmek en büyük manevi servettir. Bunun farkındayız. Cenab-ı Allah’ın bir lütfu, bize verdiği bir fırsattır bu. Bu fırsatı görev süremde iyi değerlendirmek istiyorum. Sizin gibi tecrübeli bir Valimizle de Adana’da güzel hizmetleri hayata geçirdiğimiz bir dönem olacağına inanıyorum. Kamu görevinde yukarının takdiri farklı tezahür etmezse, bir görev dönemini birlikte tamamlayacağız." diye konuştu.

    Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: "Şu ana kadar geçen 2 ayı aşkın sürede, başta Sakarya Valisi olarak görevlendirilen Valimiz olmak üzere, farklı siyasi partilerin seçilmiş belediye başkanları, Ahilik geleneğini sürdüren meslek odaları, kendini kabul ettirmiş sivil toplum örgütleri, kaymakamlarımız, kamu görevlileriyle iyi bir başlangıç yaptık. Adana’da yeni dönem kaynaşma ortamının yaşandığı bir dönem. Selde bütün kurum ve kuruluşlar verimli ve birlikte çalıştık. Birlikte çalışabilmek, felaketi atlatmanın ötesinde, kentin talip olduğu birliktelik ruhunu tesis etmek açısından önemli bir sınavdı. İnşallah bu birliktelik sizin döneminizde daha da gelişecek ve taçlanacaktır. Devletin temsilcisi olarak sizi yanımızda göreceğimizden eminiz. Milliyetçi Hareket’in lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin bize öğrettiği gibi siyasette meşruiyet önemlidir. TBMM halkımızın seçtiği meclistir ve hükümet oradan tezahür etmiştir. Merkezi Hükümetin, Adana’ya yapmak istediği yatırımlarını önünü açarız. O manada bir kompleks içinde olmayız."

    Vali Mustafa Büyük de Adana’nın iklimi gibi, insanlarının da sıcak, mert ve yiğit olduğunu belirtti. Vali Büyük, “Adana, arkanızı dönebileceğiniz insanların bulunduğu bir kent. Edirne ve Sakarya’dan sonra çok sevdiğim illerden biri olan Adana’da görev yapacağım için mutluyum. Adana’nın önemini, büyüklüğünü biliyorum. İnşallah güzel hizmetleri birlikte hayata geçireceğiz. Burada devletimizin, hükümetimizin temsilini en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Kurumlar arası işbirliğini, huzuru, dayanışmayı en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Diyalog noktasında sıkıntımız olmaz. Ortak aklı halkın memnuniyeti için kullanmalıyız." ifadelerini kullandı. CİHAN

Hüseyin Sözlü: Adana için birlikte çalışmalıyız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×