banner379

Hüseyin Çapkın: Yasalara göre haberdar olmamamız normal

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak merkez valisi olarak atanan Hüseyin Çapkın, “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür.

Hüseyin Çapkın: Yasalara göre haberdar olmamamız normal
22 Aralık 2013 Pazar 17:28

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak merkez valisi olarak atanan Hüseyin Çapkın, “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal.” dedi.

Bursa Ekometre Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kenan Sertalp, bugünkü köşe yazısında, Bursa emniyet müdürü olduğu dönemde tanıştığı Hüseyin Çapkın ile görevden alınması konusunu telefonla konuştuğunu söyledi. Sertalp, Hüseyin Çapkın’ın, operasyondan haberdar olmaması konusunda, “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal.” dediğini yazdı.

Sertalp, ayrıca, Hüseyin Çapkın’ın, şu değerlendirmeyi yaptığını ifade etti: “Devletimiz için Hüseyin Çapkın feda olsun. Çok koşan, birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı. Yorulduk ama şu anda takdiri ilahi bu. Takdir edilen duruma rıza göstermekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok. Omzundan bir yük kalktı. İstanbul'un yükünü sırtından indirmiş olmakla rahatladığımı, nefes aldığımı hissediyorum.“
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×