Hurdacı Güladiye anneden anlamlı yardım

Üsküdar’da hurda toplayarak geçimini sağlayan Güladiye Balcı, 3 ay önce vefat eden oğlunun hayrına Afrikalı yetimlere 2 bin lira bağışladı. Oğlundan 1900 lira kaldığını, üzerini de kendisinin tamamladığını söyleyen Balcı, “9...

Hurdacı Güladiye anneden anlamlı yardım
10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:53

Üsküdar’da hurda toplayarak geçimini sağlayan Güladiye Balcı, 3 ay önce vefat eden oğlunun hayrına Afrikalı yetimlere 2 bin lira bağışladı. Oğlundan 1900 lira kaldığını, üzerini de kendisinin tamamladığını söyleyen Balcı, “9 yıldır hurdacılık yapıyorum. Oğlumdan kalan paranın hayırlı bir işte kullanılmasını istedim. Bundan sonra da elimden gelen yardımı yapmaya çalışacağım.” dedi.

Ordu’dan gelerek İstanbul’a yerleşen Güladiye Balcı, 20 yıl sebze satarak hem 7 çocuğuna hem de hasta eşine bakmış. Yaklaşık 9 yıldır da Üsküdar’ın hurdalarını topluyor. Seyyar arabası ile gece gündüz kağıt, demir, alüminyum toplayarak çocuklarına bakan Güladiye Anne, önce kalp nakli yapılan kızını kaybetmiş. Yaklaşık 3 ay önce de oğlu Nuri Balcı şüpheli bir şekilde vefat etmiş. O günden beri gözyaşları içinde hayata tutunmaya çalışan Güladiye annenin tek istediği ise oğlundan kalan parayı hayırlı bir işte kullanmak. Zaman zaman yardımına koşan Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri ile irtibata geçen Güladiye anne, bu parayı Afrikalı yetimlere göndermek istiyor.

Oğluna olan sevgisini dile getiren Güladiye Balcı, “11 çocuğum oldu. Bunlardan 4’ünü isimlerini bile koyamadan kaybettim. Bir kızım kalp nakli yapıldıktan sonra öldü. Oğlumu da 3 ay önce kaybettim. Ben ondan kalan bu paranın hayırlı bir işte kullanılmasını istedim. Afrikalı yetimler için su kuyuları açılsın. Bitmeyecek bir hayır olsun istedim.” ifadelerini kullandı.

Güladiye annenin paylaşmaya olan hisleri bunlarla da sınırlı değil. Kazandığı paranın ihtiyacından geriye kalanını muhtaçlara dağıtmak istiyor. Güçlükle geçinmesine rağmen, paylaşmanın öneminin büyük olduğuna vurgu yapan Balcı, “Topladığım hurdaları satıp, ihtiyacımdan fazla olanları kızlarıma veriyorum. Bir kızımın eşi de zar zor geçiniyor. Hasat eşime de bakıyorum.” şeklinde konuştu.

CİHAN

Hurdacı Güladiye anneden anlamlı yardım


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×