Hünerler, hobi ve mesleğe dönüşüyor

Mamak Belediyesi Kusunlar Aile Merkezi’ndeki kurslara katılan kadınların el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde görücüye çıktı. Serginin açılış kurdelesini Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, eşi Zeliha Akgül, Meclis Başkanvekili...

Hünerler, hobi ve mesleğe dönüşüyor
19 Mayıs 2014 Pazartesi 12:58

Mamak Belediyesi Kusunlar Aile Merkezi’ndeki kurslara katılan kadınların el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.

Serginin açılış kurdelesini Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, eşi Zeliha Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak ve meclis üyeleri kesti. Aile merkezlerinin gittikçe büyüyen hünerli bir aile olduğunu kaydeden Akgül, hünerlerin hobiye ve mesleğe dönüştüğünü söyledi. İğne oyası, tel kırma ve şiş dantel alanlarında 30 kursiyerin ürettiği eserler bir hafta boyunca ziyaretçilere sunulacak.

Bir yıl boyunca merkezde aldıkları eğitim sonrası ürettikleri birbirinden özel ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunan kursiyerler, iş hayatına atılarak ev ekonomisine katkı sağlamayı düşündüklerini belirttiler. Stantları tek tek gezen Akgül, aile merkezlerinin her geçen gün kendisini yenileyerek hizmet kalitesini yükselttiğini ve birçok kadına iş imkanı sunduğunu belirtti.

Tel kırma alanında eğitim alan ve kursun kendisine beceri anlamında büyük katkısı olduğunu belirten Rukiye Başkuyu (19) hem öğrendim, hem üretim dedi. Tel kırma alanında 5 ürün ortaya çıkaran Başkuyu, "Yaklaşık iki aya yakın sürede 3 el işi tamamladım. Tel kırma da küçük bir model ortaya çıkarmak uzun zaman alıyor. Kurs da zaman çok güzel geçiyor. Hem boş zamanımı değerlendirmek hem de beceri anlamında katkı sağlaması açısından kursun bana çok büyük katkısı oldu." dedi. CİHAN

Hünerler, hobi ve mesleğe dönüşüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×