HSYK’ya yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), HSYK Kanunu’nun 12. maddesinin 2. fıkrası uyarınca bazı yer hâkim ve Cumhuriyet savcılarının HSYK tetkik hâkimliğine atanma ve geçici görevlendirilmelerine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

HSYK’ya yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı
08 Nisan 2014 Salı 12:48

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), HSYK Kanunu’nun 12. maddesinin 2. fıkrası uyarınca bazı yer hâkim ve Cumhuriyet savcılarının HSYK tetkik hâkimliğine atanma ve geçici görevlendirilmelerine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de ayrıca HSYK Kanunu’nun 15. maddesinin 3. fıkrası uyarınca HSYK Kurul Başmüfettişliği ve Kurul Müfettişliğine atanma talebinde bulunan Adalet Başmüfettişi ve Müfettişleri ile önceden müfettişlik yapmış olan hâkim ve Cumhuriyet savcılarının Kurul Başmüfettişliğine ve Kurul Müfettişliğine atanmalarına ilişkin karar da yayımlandı.

Karara göre, Yargıtay Tetkik Hakimi Gül Şeker Çalık, Yargıtay Tetkik Hakimi Harun Karakuş ve Personel Genel Müdürlüğü İcra ve İflas Hizmetleri Daire Başkan Yardımcısı Tetkik Hakimi İbrahim Cansız, HSYK Tetkik Hakimliği’ne atandı.

HSYK Tetkik Hâkimliği’ne geçici görevlendirme ile gelen isimler ise şöyle: Yargıtay Tetkik Hakimi İlker Çalışkan, Yargıtay Tetkik Hakimi Murat Göbekci, Danıştay Tetkik Hakimi Zeki Uysal, Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Urgun, Ankara Bölge İdare Mahkemesi İdare Mahkeme Üyesi Burak Turan Benli, Isparta Eğirdir Ceza İşleri Genel Müdürü Tetkik Hakimi Cumhuriyet Savcısı Beytullah Özer ve Tarsus Cumhuriyet Savcısı Seydi Kırmızı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre ise HSYK Başmüfettişliği’ne atanan isimler ise şöyle: Karşıyaka Hakimi Halil Kayahan, Ankara Cumhuriyet Savcısı İsmail Kırışık, Ankara Hakimi Necmi Apaydın, İzmir Hakimi Mustafa Güntin, Sincan Cumhuriyet Savcısı Ali Rıza Karakan, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Adalet Başmüfettişi Mithat İnce ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Yunus Nadi Kolukısa.

Adalet Müfettişleri Adem Çelik, Ercan Akpınar, Hüseyin Akdaş, Mustafa Topaloğlu, Zeynal Abidin Ekici, Mustafa Çakmak, Mikail Kılıç, Veysel Kaçmaz ve Fatih Aydın, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından HSYK Kurul Müfettişliği’nde görevlendirildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×