Hisarcıklıoğlu'na Manavgat turizmi hakkında bilgi verildi

Antalya Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.

Hisarcıklıoğlu'na Manavgat turizmi hakkında bilgi verildi
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:48

Antalya Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında ziyaret ederek turizm şehri hakkında bilgilendirme yaptı.

MATSO, yaptığı yazılı açıklamada, TOBB 9. Dönem Oda ve Borsa Akreditasyon Sertifika Töreni için Ankara’da bulunan MATSO Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve beraberindeki heyet Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etttiğini söyledi.

    Ziyarete Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İyiol, Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Arslan, Halit Torun, Hüseyin Akın, Hakan Akar, Genel Sekreter Yaşar Sarı katıldı. Boztaş'ın Hisarcıklıoğlu'na ilçe ekonomisi ile ilgili sunum yaptıktan sonra 'Manavgat'ta Alternatif Turizm Yatırımları' konulu dosya sunduğu belirtildi. Boztaş, Manavgat'ın, Türkiye'deki en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu kaydetti. Manavgat'ta 128 bin 233 adet Bakanlık Belgeli ve 32 bin 214 belediye belgeli turistik yatak kapasitesiyle, ülkenin en fazla yatak kapasitesi destinasyonuna sahip olduğunu hatırlatan Boztaş, ilçenin deniz-kum-güneş üçlüsüne dayanan kitle turizminde başarılı olduğunu ifade etti.

Kitle turizminin yapısal özellikleri sebebiyle kış aylarında istihdam ve katma değer sıkıntısı yaşandığını vurgulayan Boztaş, "Kitle turizminde yaşanan temel sorunlara çözüm üretmek adına, mevcut yatak kapasitesinin kış döneminde de çalışmasını sağlayacak ve gelen ziyaretçilerin niteliğini yükseltecek türden politikaların ivedilikle uygulanması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

2004 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile 'Oymapınar Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi' ilan edildiği bilgisini veren Boztaş, bölgede özellikle golf turizmi başta olmak üzere alternatif turizm çeşitliliğinin hedeflendiğini kaydetti. Boztaş, şu bilgileri verdi: "Bölgenin 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2008 tarihinde onaylandı. Bölgenin alt ölçekli planlama çalışmalarına yapılarak yatırımlara açılması gerekiyor."

    Başkan Hisarcıklıoğlu da MATSO’nun çalışmalarının yakından takip ettiklerini, çalışmalara destek olacakları sözünü verdiği ifade edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×