Hırsızlığa çocuğunu da alet etti

İstanbul'daki bir giyim mağazasında meydana gelen hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı.

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti
21 Ocak 2014 Salı 10:08

İstanbul'daki bir giyim mağazasında meydana gelen hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı. Dükkanın önünden çaldığı kabanı 6 yaşlarındaki çocuğuna vererek olay yerinden uzaklaştıran kadının, küçük çocuğu hırsızlığa alet etmesi dikkat çekti. Güvenlik kameralarının an be an kaydettiği hırsızlık, küçük çocukların nasıl kullanıldığını gözler önüne serdi.

Bağcılar Çarşı Caddesi üzerinde bulunan bir giyim mağazasında 3 gün önce meydana gelen hırsızlık olayı, işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Mağaza önünde bulunan kabanları gözüne kestiren hırsızlar iş yeri personelinin mağazaya girmesiyle birlikte harekete geçti. 4 kadın, mağaza önünde asılı duran 5 kabanı bedenlerine göre seçerek el çabukluğuyla poşete koydu. Kadınlardan birinin, kabanı alarak yanında getirdiği 6 yaşlarındaki çocuğun eline vererek uzaklaşmasını istemesi, çocukların hırsızlığa alet edildiğini ortaya çıkardı.

Mağaza sahibi Doğan Geçimli, Cumartesi günü akşam vakti mağazanın dışından 5 kabanın hızlı bir şekilde çalındığını söyledi. Geçimli, “Belli ki bunlar ustalaşmış. Her hafta çarşıya gelip soyan insanlar belli ettiler kendilerini. 2 dakika içerisi de 5 kabanı alıp buradan gidiyorlar ama güvenlik kamerasının farkında değiller. Onlar bir şebeke oluşturmuşlar, her hafta çarşıdan götürebildiklerini götürüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Hırsızlığı yapanların daha önce gelen müşterilerden olduğunu belirten Geçimli, şöyle devam etti: “Mağazanın içerisinde de bir şeyler baktılar ama almayıp gittiler. Bunlar genelde kalabalık durumlarda geliyorlar. Müşteri gibi içeriye girip deniyorlar olmadı deyip gidiyorlar. İçeride de uygun bir ortamı bulsaydılar, buradan da götürmeye çalışırlardı.”

Müşteri geldiğinde içeri kaban götürdüğünü ve olayın o anda gerçekleştiğini söyleyen iş yeri personeli ise, “Benim içeri girmemle onların buraya gelmesi bir oldu. Her şey 2 dakika içerisinde gerçekleşti. Şahıslardan biri kabanı çantaya koyuyor, diğeri de önden alıyor. 5 yaşındaki çocuğu bile hırsızlığa teşvik ediyorlar.” diye konuştu. CİHAN

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti (Özel)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×