Hidayet Karaca ifade vermeyi reddetti

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran 'Müvekkilim tutuklanacak' açıklaması yaptı. Karaca'nın mahkemede sorgu hakimine ifade vermediği öğrenildi.

Hidayet Karaca ifade vermeyi reddetti
18 Aralık 2014 Perşembe 16:26

14 Aralık soruşturması kapsamında gözaltında bulunan 16 kişi bu sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı'na getirildi. Şüphelilerin sorguları sürerken, bir grup destek için Türk Bayraklarıyla adliye önünde toplandı. Bazı kadınlar Kuran-ı Kerim okurken, bazıları da soruşturma aleyhine yazılar bulunan dövizler taşıdı. Kalabalık adliyenin karşısındaki meydanda toplanırken adliye önünde toplanmalara  ise polis izin vermiyor. 
 
KURGU YAPILMIŞ, HİKAYE YAZILMIŞ VE KUMPAS KURULMUŞ
 
Adliye önünde açıklama yapan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran, darbe dönemlerini andırır, sıkıyönetim uygulamalarıyla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Bir takım siyasi aktörler tarafından bu soruşturmanın gazetecilik faaliyeti ile ilgili olmadığı ifade ediliyor. Bu soruşturmanın başlangıcı 2014 yılının ekim ayı. Bir maille gelen 'tahşiyeciler' diye adlandırılan örgütün mensuplarınca emniyet müdürlüğüne gönderilen bir maille başlatılan bir soruşturma. Soruşturmada Fetullah Gülen'in bir konuşmasına, akabinde Samanyolu TV'de yayınlanan bir diziye ve bazı köşe yazarlarının yazılarına atıf yapılıyor. Sonra emniyetin operasyonu ile bağlantı kuruluyor. Ve bombalar üzerinde polislerin parmak izi olduğu iddia ediliyor" dedi.
 
 
MÜVEKKİLİM TUTUKLANACAK
Avukat Duran Karaca'nın mahkeme sorgusu devam ederken çarpıcı bir iddiada da bulunarak, "Hiç kimsenin tereddütü olmasın, bugün buradan tutuklama çıkacak. Müvekkilim Hidayet Karaca tutuklanacak " dedi. Duran, “Bir kurgu yapılmış, hikaye yazılmış ve kumpas kurulmuş. Önce medya, istihbarat kaynaklarına dayandırılarak haberleştiriliyor, akabinde özel kurulmuş ekibin operasyonları geliyor" diye konuştu. Kalabalığın adliye önündeki bekleyişi sürüyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×