Hibe başvurusu için STK’ların müracaatları bekleniyor

Birlemiş Milletler (BM) Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı çerçevesinde Sabancı Vakfı Hibe Programı pilot iller Aydın, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli ve Ordu illerinde sivil toplu.

Hibe başvurusu için STK’ların müracaatları bekleniyor
10 Ocak 2014 Cuma 21:18

Birlemiş Milletler (BM) Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı çerçevesinde Sabancı Vakfı Hibe Programı pilot iller Aydın, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli ve Ordu illerinde sivil toplum kuruluşlarının (STK) başvuruları bekleniyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi: “Hibe programında amaç pilot illerde kadın alanında projeler yürüten STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi ve kadınların güçlendirilmesine yerel düzeyde kadın haklarına ve kadın erkek eşitliğine ilişkin düzenlemelerin sahiplenmesine ve bu düzenlemelerin süreklilik kazanmasına katkıda bulunmaktır. Hibe tutarı en az 15 bin TL en fazla 35 bin TL, hibe proje süresi en az 6 ay en çok 12 ay olacaktır. Programa uygun ortaklar, yerel yönetimler, üniversiteler, kar amacı gütmeyen kooperatifler, vakıflar, kamu kurum il müdürlükleri ve meslek örgütleridir. Ortaklar, projenin pilot ili olarak belirlenen 10 ilde bulunabilecekleri gibi Türkiye'nin diğer illerinde yerleşik olabilirler. STK'ların başvuru yapabilmeleri için tüzel kişiliğe sahip olmaları, kar amacı gütmemeleri, STK olmaları, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kurulmuş olmaları ve ortaklarıyla birlikte proje hazırlanması ve yönetiminden doğrudan sorumlu olmaları gerekmektedir.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×