'Herkes O'nu okuyor' yarışması vesilesiyle onbinler salavat getirecek

Kars Ayışığı Eğitimciler Derneği (AED), Peygamber Yolu Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Herkes O'nu okuyor' yarışmasının tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

'Herkes O'nu okuyor' yarışması vesilesiyle onbinler salavat getirecek
03 Mart 2014 Pazartesi 13:33

Kars Ayışığı Eğitimciler Derneği (AED), Peygamber Yolu Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Herkes O'nu okuyor' yarışmasının tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Dernek tanıtım çalışmalarında organize ettiği 'Sende Salavat Getir' çalışmasıyla onbinlerin salavat getirmesini hedefliyor.

AED üyeleri, Faik Bey Caddesi üzerinde ki GAMP sergi salonunda bir hafta boyunca tanıtım yapacak. 'Herkes O'nu okuyor' yarışmasını vesile kılarak ziyaretçilerine salâvat dağıtan dernek üyeleri ayrıca ziyaretçilere, 'Kutsal Emanetler' sergisini de görme fırsatı sunuyor. 'Herkes Onu okuyor' Komisyon Başkanı İlahiyatçı Mecit Aygül, kampanya ile 7'den 70'e herkese Hz. Muhammed'i (s.a.v) bir kere daha tanıtacaklarını ve bu tanıtımın ana ayağının ise Hz. Muhammed'in (s.a.v.) hayatının anlatıldığı kitapların okunmasıyla olacağını söyledi.

Kampanyanın kaybedeni olmadığını vurgulayan Aygül, yarışma kapsamında ortaokul, lise ve yetişkinler için 3 ayrı kategoride belirlenen kitapların okunacağının altını çizdi. Kampanya ile her yaştan insanın Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatını okumasının hedeflendiğini hatırlatan Aygül, "Herkes O'nu okusun, herkes O'nu tanısın ve herkes O'nu sevsin. İnsanlar ancak tanıdığı kadar sevebilir. Sevdiğimizi söylüyoruz ama tanırsak daha fazla severiz. Sevmemiz gerektiği kadar severiz. Kaldı ki O'nu sevmek imandandır ve O’nu severek imanda da bir derinliğe ulaşılacağı düşünülmektedir. İşte bundan dolayı proje sayesinde kulaktan dolma bilgilerle değil de bizzat okuyarak Hz. Muhammed’i (s.a.v) daha iyi tanıyacağımızı düşünüyoruz. 'Herkes O'nu okuyor' sınavı ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride 2 aşmalı olacaktır.” bilgisini aktardı.

Sınav için son başvuru tarihinin 23 Mart 2014 olduğunu anlatan Aygül, "Yarışmaya başvurular www.herkesonuokuyor.com internet adresinden yapılacaktır. Üç kategoride yapılacak yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın Efendiler Efendisi Hz. Muhammed, liseliler için Reşit Haylamaz’ın Efendimiz, yetişkinler kategorisi için de M. Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur adlı kitaplarından sınava tabi tutulacaklardır." ifadelerini kullandı.

Aygül, yarışmayı tanıtmak amacıyla, Gönül Erleri Çalışanları Derneği (GÖÇADER), Kars İli Memurlar Derneği (KARİMDER), Hanımeller Derneği, Zühre Mağazası, Kafkas Tıbbi Cihazlar İşitme ve Uygulama Merkezi, Sultan Alparslan Koleji, ANAFEN ve FEM dershaneleri işbirliğinde GAMP Sergi Salonunda tanıtım çalışmalarına başladıklarını ve tanıtımın bir hafta süreceğini, tüm Karslıları beklediklerini kaydetti. CİHAN

'Herkes O'nu okuyor' yarışması vesilesiyle onbinler salavat getirecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×