'Herkes O'nu okuyor' dediler salonu doldurdular

Aksiyon Eğitimciler Derneği (Aksiyon-Der) tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen Herkes O’nu Okuyor yarışmasında Elbistan’da dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen programla takdim edildi.

'Herkes O'nu okuyor' dediler salonu doldurdular
25 Nisan 2014 Cuma 13:58

Aksiyon Eğitimciler Derneği (Aksiyon-Der) tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen Herkes O’nu Okuyor yarışmasında Elbistan’da dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen programla takdim edildi. Programa Elbistanlılar büyük ilgi gösterdi.

Prestij Düğün Salonu’nda düzenlenen program Haydar Çelik’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını Aksiyon Eğitimciler Derneği (Aksiyon-Der) Başkanı Cuma Cırık yaptı. Programa gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Aksiyon-Der Başkanı Cırık, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “1989 yılından bu yana kutlana gelen Kutlu Doğum Haftalarının birisini daha idrak etmiş bulunuyoruz. 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan haftanın. Hz. Peygamber(SAV)'in getirdiği evrensel mesajı anlamamıza vesile olmasını niyaz ediyorum. Kutlu doğum, bir devrin kapanıp, yeni bir devrin doğuşudur. Hakkın ve adaletin, zulmü ve haksızlığı boğuşudur. İlmin, irfanın cehaleti ve bağnazlığı kovuşudur. Bu yıl da kutladığımız, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, necip milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasına Cenab-ı Hakk'tan diliyorum.”

Programda Özel Ceyhan Koleji öğrencilerinin seslendirdiği İngilizce ve Türkçe ilahi dinletisi katılanların büyük beğenisini topladı ve alkış aldı. Konuşmacı olarak katılan Eğitimci-İlahiyatçı Nurullah Berk ise konuşmasında son peygamber Hz. Muhammed (Sav)'ı anlattı. Berk, 'Alemlere rahmet olarak gönderilen Nebi' konulu konuşmasında Hz. Peygamber'in hayatından örnekler verdi: “Ashabına yol gösteren bir peygamberin ümmetiyiz. Biliyoruz ve iman ediyoruz ki Efendimiz son peygamberdir. Peygamber Efendimiz; ‘din samimiyettir, din içten ve samimi olarak Allah’ın kitabına ve Allah’a bağlanmaktır’ buyurmuştur. Sevgili Peygamberimiz'in Kur'an-ı Kerim'i temel alarak bizlere duyurduğu bu hakikatleri hayata geçirmede samimi olmamızı nasihat eden bir gecedeyiz. Bu dünyada her an imtihan oluyoruz." şeklinde konuştu.

Konferansın ardından Herkes O’nu Okuyor yarışmasında Elbistan’da dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle takdim edildi. Sınavda kategori ve dereceye giren isimler şöyle: Yetişkin kategorisi: 1. Şule Mıhçı, 2. Latif Güneş, 3. Ömer İnanç. Liseler Kategorisi: 1. Esma Özalp, 2. Hacer Özkara, 3. Esma Kancı. Ortaokullar Kategorisi: 1. Sueda Özgen, 2. Musa Alkaya, 3. Zeynep Izgın. CİHAN

'Herkes O'nu okuyor' dediler salonu doldurdular


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×