Her biri 1,5 kilo olan patlıcan üretiyor

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi'nde bir vatandaşın kendi bahçesinde yetiştirdiği bostan patlıcan, iriliği ve lezzeti ile dikkat çekiyor. Zaman zaman ağırlığı yaklaşık 1,5 kiloya kadar çıkan patlıcanın iriliği görenleri...

Her biri 1,5 kilo olan patlıcan üretiyor
03 Temmuz 2014 Perşembe 11:33

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi'nde bir vatandaşın kendi bahçesinde yetiştirdiği bostan patlıcan, iriliği ve lezzeti ile dikkat çekiyor.

Zaman zaman ağırlığı yaklaşık 1,5 kiloya kadar çıkan patlıcanın iriliği görenleri şaşırtıyor. Taşucu pazarında bu patlıcanları satışa sunan ve 8 yıldır kendi tohumunu alarak tamamen yerli üretilen patlıcana büyük rağbet olduğunu belirten Hasan Hüseyin Çetin, haftada bir tona yakın ürün topladığını, vatandaşların iriliğine bakıp acıdır endişesi taşımadan patlıcanı aldığını söyledi.

20 senedir üreticilik yaptığını fakat son 8 yıldır tohumlarını her yıl kendisi alıp fidesini yetiştirerek ürettiği yerli patlıcana rağbet olduğunu belirten Çetin, "Patlıcanımız oldukça lezzetlidir. Görüntüsü alışılmışın dışında irilikte ama ürünü bilen gelip alıyor. Özellikle kadınlar közleyip kış mevsiminde yemek için buzdolabında saklıyorlar. Çiğ olarakta yöresel içecek olan batırığın yanında aperatif olarak tüketiliyor. Bir patlıcanın 1 kilo 400 grama kadar geldiğini gördüm, Şuanda ise 4 patlıcan 5 kilo ediyor." dedi.

CİHAN

Her biri 1,5 kilo olan patlıcan üretiyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×