HDP Muş İl Başkanı Erdenci'den Başbakan’a tepki

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanı Robin Erdenci, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın eski Türkiye’de özgürlüklerin olmadığı açıklamalarına tepki göstererek, "Başbakan, eski Türkiye'yi yeni Türkiye olarak pazarlamaya çalışıyor."...

HDP Muş İl Başkanı Erdenci'den Başbakan’a tepki
18 Temmuz 2014 Cuma 18:13

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanı Robin Erdenci, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın eski Türkiye’de özgürlüklerin olmadığı açıklamalarına tepki göstererek, "Başbakan, eski Türkiye'yi yeni Türkiye olarak pazarlamaya çalışıyor." dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanı Robin Erdenci, Başbakan’ın Tekirdağ’da yaptığı mitingde HDP2nin Meclis’te olmaması gerektiği sözlerine tepki gösterdi. Başbakan’ın Yargıtay Başsavcısı rolüne soyunduğunu ifade eden Erdenci, şunları söyledi: "Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı seçimleri için vizyon belgesini açıkladı. Bol bol demokrasiden, özgürlüklerden ve yeni Türkiye'den bahsetti. Vaatlerde bulundu. Eski Türkiye'de özgürlüklerin olmadığından söz etti. Geçtiğimiz gün Tekirdağ’da yaptığı miting konuşmasında ise HDP'nin Meclis’te olmaması gerektiğini söyledi. Bir kez daha görüldü ki, Erdoğan'ın vizyonunu anlamak için belgesine veya suretine değil, aslına ve icraatına bakmak lazım. Başbakan, eski Türkiye'yi yeni Türkiye olarak pazarlamaya çalışıyor. Erdoğan'ın vizyonunda ve zihninde yeni ve demokratik bir Türkiye değil, eski Türkiye var. Başbakan Erdoğan, adeta Yargıtay Başsavcısı rolüne soyunmuş, parti yasaklamaya, kapatmaya hevesleniyor."

"HDP’NİN MECLİS'TE OLMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMEK HAKARETTİR"

HDP'nin Meclis’te olmaması gerektiğini söylemek, oylarını veren milyonlarca insana hakaret, halk iradesine saygısızlık örneği olduğunu kaydeden Erdenci, "Erdoğan, kucaklayan bir cumhurbaşkanı değil, dışlayan, ötekileştiren, kutuplaştıran bir cumhurbaşkanı olacağını bu tutumuyla şimdiden herkese gösteriyor. Bu ülkede yaşayanların ortak değeri olan bayrağın arkasına sığınarak siyaset yapmak, en ucuz ve geleneksel siyaset yöntemidir, eskinin basit bir tekrarıdır. Bayrağa en fazla zararı, bu tarz bayrak siyaseti yapan zihniyet verir. Üstelik Başbakan’ın dile getirdiği, HDP’nin Kongresi’nde bayrak asılmadığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Bu iddiasını ispat edemezse kendisini müfteri ilan edeceğiz. HDP, halkların ortak irade ve gücünü temsil eder. HDP'yi bu tür yakıştırmalarla Meclis dışına itmeye kimsenin gücü yetmez, üstelik bu kimsenin haddi de değildir. Sürekli olarak sandığa saygı gösterilmesi gerektiğini söyleyen bir Başbakan’ın, sandık sonuçlarını yok sayma çabası demokrasi açısından son derece tehlikeli bir yönelimdir. Başbakan’ın bu ifadelerini kınıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerginlik siyaseti ile kendi oylarını koruma çabasını nafile çaba olarak değerlendiriyoruz." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×