HDP heyeti Kandilli'de

Çözüm süreciyle ilgili Hükümet ile HDP arasındaki tartışmalar sebebiyle 5 Nisan'dan bu güne Abdullah Öcalan ile görüşmek için İmralı adasına gidemeyen HDP heyeti, bu sabah Irak'a karayolu ile geçti. Heyetin bugün Kandil Dağı'na çıkarak KCK yetkilileri ile son süreci değerlendireceği bildirildi.

HDP heyeti Kandilli'de
18 Mayıs 2015 Pazartesi 09:27

 
Adalet Bakanlığı'na başvurmalarına rağmen Abdullah Öcalan ile görüşmek için 5 Nisan tarihinden bugüne İmralı'ya gidemeyen HDP'nin İmralı heyetinde partinin Grup Başkan vekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Özgür Kadın Kongresi'nden Ceylan Bağrıyanık bulunuyor. Sırrı Süreyya Önder, heyette katılmadı. Habur sınır kapasından bu sabah Irak'a geçen heyetin, bugün Kandil Dağı'na çıkarak, KCK yetkilileri ile son durumu değerlendireceği açıklandı.

 

"ALACA KARANLIKTA KOYULDUK KANDİL YOLUNA"

 Heyette bulunan HDP Grup Başkan Vekili İdris Buluken, Twitter hesabından, "Alacakaranlıkta koyulduk Kandil'in yoluna. Bunca gidiş gelişler ve ilmek ilmek örülen emekler büyük barışla mutlaka taçlanacaktır. Süreç için AKP'nin ciddiyetsizligini değil, halkımızın taleplerini dikkate alıyoruz. Halkımız moralini bozmasın, barış'ın güvencesi HDP'dir.Unutulmamalı ki süreç bugünlere tek taraflı çaba ve fedakarlıklarla geldi.Toplu iğne başı kadar küçük bir umuttan, büyük bir Barış'ı yaratma halkına sevdalı büyük düşünen insanların işidir. Küçük seçim hesaplarına saplanıp kalanlar, tarihe küçük hesaplarıyla karışıp kaybolurlar" diye yazdı.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×