HDP: Çanakkale şehitlerinin torunları Nevruz kutlayamıyor

HDP'den Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü için yapılan açıklamada, Çanakkale'de şehit düşenlerin torunlarının Nevruz'u kutlayamadıklarından şikayet edildi

HDP: Çanakkale şehitlerinin torunları Nevruz kutlayamıyor
18 Mart 2016 Cuma 15:03

Son Haberler Logo

HDP tarafından Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü vesilesiyle yapılan açıklamada çok ilginç ifadeler yer verildi. Açıklamada, Çanakkale'de şehit düşenlerin torunlarının bugün Türkiye'de serbest bir şekilde Nevruz kutlayamadığından şikayet edildi. 

HDP'nin açıklamasında şöyle denildi: "Dün Çanakkale'de kederde ve sevinçte bir olanların torunları, bugün Nevruz kutlamak istedikleri için gözaltına alınmakta, tutuklanmakta ve zulüm görmektedir. Dün Çanakkale'de şehit düşenlerin torunları bugün sokağa çıkma yasakları ve ablukalar ile, tank ve topla zulme uğramakta; siviller, kadın, çocuk ve yaşlılar, gençler öldürülmektedir. Çanakkale'nin 101. yılında, bir kez daha eşit ve özgür yurttaşlar olarak ortak vatanda birlikte yaşama irademize sahip çıkıyoruz. Demokratik Cumhuriyet için demokratik bir siyaseti geliştirme mücadelesini sürdürüyoruz. Kürt sorunu başta olmak üzere toplumun temel sorunlarını müzakere ederek, konuşarak, Meclis'te çözme irademizi vurguluyoruz. Çanakkale'de yaşamını kaybedenlerin aziz hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyor, halkların bir arada eşitlik ve barış içerisinde yaşayabileceği bir ülke mücadelemizi sürdüreceğimizi yineliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×