Hayvanat Bahçesinde'ki Eziyet'e Tepki

Maymunlara ve lemurlara eziyet edildiği iddiasına sosyal medyada tepki yağdı.

Hayvanat Bahçesinde'ki Eziyet'e Tepki
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:51

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hayvanat Bahçesi ile ilgili sosyal medyada 'hayvanlara eziyet yapılıyor' iddiası üzerine twitter hesabından açıklama yaptı. Maymunların fayans üzerinde soğukta bekletildiği iddiasına belediye, hayvanların kışlık barınaklarda bulundurulduğunu ve barınakların alttan ısıtmalı olduğunu açıkladı.

Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı hayvanat bahçelerinden biri gösterilen, haftada 30 bin kişinin ziyaret ettiği Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki bir maymunun fayans üzerindeki çeşitli hallerinin fotoğraf, bir kullanıcı tarafından twitterda paylaşıldı. 'Fayans üstünde hayvanlara eziyet etmek aklınıza nasıl geldi?' yorumunu yapan kullanıcının paylaştığı fotoğraf kısa sürede sosyal medyadaki diğer kullanıcıların tepkisine yol açtı. 

Bu fotoğraflar, kısa sürede twitterda herkes tarafından paylaşılırken, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin resmi twitter hesabına tepki yağdı. Hayvanlara eziyet yapıldığı iddiası sosyal medyada tartışılmaya başlanılırken, maymun ve lemurların bulunduğu alanla ilgili yeni fotoğraflar başka kullanıcılar tarafından paylaşıldı.

BELEDİYE TWITTERDAN AÇIKLAMA YAPTI 

Sosyal medyada büyüyen tartışmalar üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, twitterdaki resmi hesabından açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi, şikayet üzerine Hayvanat Bahçesi yetkilileriyle görüşüldüğünü anlatarak, twitterdan şu mesajları yayınladı:

"Hayvanat bahçemizin kışlık ve yazlık olmak üzere 2 adet barınağı bulunmaktadır. Gaziantep eksi 10 dereceyi bulmaktadır. Hayvanların kış şartlarından etkilenmemesi için kışlık barınaklarda muhafaza edilmektedir. Kışlık barınaklar alttan ısıtmalıdır. Bu görselin ne zaman çekildiğiyle ilgili net bir bilgi yok. Çünkü şu an hayvanlarımız kışlık ve yazlık barınaklarını kullanmaktadır. Hayvanat Bahçemiz tüm vatandaşlarımızın ve STK'ların ziyaret ve kontrolü için açıktır. Ayrıca dünyadaki kışlık barınak uygulamaların neredeyse tamamı bu şekildedir. Hayvanat Bahçemizle alakalı oluşan spekülasyonlarla ilgili fotoğrafları az sonra sayfamızdan paylaşacağız."

FATMA ŞAHİN: KONUYU AYRINTILI İRDELEYECEĞİM 

Hayvanat Bahçesi'nde fayans üzerinde tek başına oturan ve eziyete maruz kaldığı iddia edilen maymun fotoğrafıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve AK Parti Gazintep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de twitterdan açıklama yaptı. 'Gaziantep’te hayvanat bahçesinde tam bir dram hakim, hücrelerde tutulup bir karış toprağa basamıyorlar' yazılı mesaja, Şahin, twitterdeki 'FatmaSahin2023' isimli hesabından cevap yazdı. Konuyu ayrıntılı şekilde irdeleyeceğini belirten Fatma Şahin, şu tweetleri yayınladı:

"Duyarlılığınıza teşekkür ederim. Büyükşehir Belediyesi'ndeki arkadaşlarımızla paylaştım. İlgilenip, sizi de bilgilendireceğim. Sıcak havalarda yazlık toprak bölüme geçiyorlarmış. Konuyu en kısa zamanda ayrıntılı irdeleyeceğim. Teşekkürler uyarınız için."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×