Hayrünnisa Gül, Kilis’te ÇATOM'u ziyaret etti

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Hayrünnisa Gül, Çok Amaçlı Toplum Merkezi’ni (ÇATOM) ziyaret ederek faaliyeti hakkında bilgi aldı.

Hayrünnisa Gül, Kilis’te ÇATOM'u ziyaret etti
05 Aralık 2013 Perşembe 21:03

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Hayrünnisa Gül, Çok Amaçlı Toplum Merkezi’ni (ÇATOM) ziyaret ederek faaliyeti hakkında bilgi aldı. Merkezde çocukların halkoyunları gösterisini izleyen Gül, daha sonra onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, Proje Koordinatörü Adalet Budak ve ÇATOM Başkanı Nimet Taş tarafından karşılanan Hayrünnisa Gül’e, yöresel kıyafetler giyen çocuklar çiçek verdi.

SURİYELİ KADINLARA ÖZEL İLGİ

Merkezin açılışını gerçekleştiren Gül’ün onuruna, kurdele kesiminin ardından yöreye özgü olan ve içinde şeker bulunan küp kırıldı. Kendisi için maniler okunan Hayrünnisa Gül, çocukların halkoyunları gösterisini izledi ve onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Gül, Suriyeli kadınların da eğitim aldığı okuma-yazma sınıfını, tekstil bölümünü, ebru atölyesini ve el nakışları bölümünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Merkez’de gerçekleştirilen ebru çalışmasını izleyen Hayrünnisa Gül’e Suriyeli bir kadın el yapımı tesbih hediye etti.

ÇATOM’da bulunan Suriyeli kadınlarla yakından ilgilenen Gül, onlarla bir süre sohbet etti. Gül, ÇATOM’dan ayrılırken kendisine sevgi gösterisinde bulunan çevredeki kadınlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×