Hayırseverler şehit ailesine ev bağışladı

Şah Fırat Operasyonu'nda şehit olan Muhabere Astsubay Başçavuş Halit Avcı'nın ailesine hayırseverler tarafından ev bağışlandı.

Hayırseverler şehit ailesine ev bağışladı
28 Mart 2015 Cumartesi 00:37

Trabzon'un Maçka ilçesinde yaşayan şehidin babası Mustafa ile anası Fatma Avcı'yı makamında kabul eden Vali Abdil Celil Öz, şehitlerin emanetlerine sahip çıkma noktasında devletin gereken her çeşitli çalışmayı yaptığını söyledi.

Avcı'nın cenazesinde Trabzon ve Türkiye'nin bir araya geldiğini anlatım eden Öz, şunları kaydetti:

"Şehitlerimiz bizim için fazla aşırı değerli. Bu gerçekten zor bir acı. Aileler buna kanaat gösterecek. Bir tesellimiz, evladımız dünyaya geldi. O ciddi bir emanet. İnşallah şehidimizin babası, annesi, yeni doğan evladı ve onun anası sağlıkla hayatlarına devam ederler. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkma noktasında, onların eksikliğini hissettirmemek için çaba göstereceğiz."

Trabzon'da hayırseverlerin aileye ev yardımında bulunmak için kendilerine ulaştığını söyleyen Vali Öz, "Hayırseverlerimiz bu hayırlarını bize ilettiler. Evle ilgili gereken tapu ve başka işlemler yapıldı. Hayırseverlerimize bu duyarlılığı için teşekkür ediyor, ailemize de yine sabır ve başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Şehit babası Avcı da kendisiyle acı çeken ve canı yanan kullanmakta olanları yanlarında hissettiklerini anlatım ederek, "Daireyi bize sağlayan hayırseverlere teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×