Hayır Çarşısı, dualarla açıldı

Toros Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği’nin, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına tertip ettiği geleneksel ‘Hayır Çarşısı’ açıldı. Adana Galleria Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen açılışa Vali Hüseyin Avni Coş, Vali...

Hayır Çarşısı, dualarla açıldı

Toros Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği’nin, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına tertip ettiği geleneksel ‘Hayır Çarşısı’ açıldı.

Adana Galleria Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen açılışa Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hayırseverler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Elif Yılmaz adlı 4 yaşındaki minik bir kız çocuğunun İstiklal Marşı’nı ezbere okuması ile başlayan açılış töreninde konuşan Vali Coş, öğrencilere destek amacıyla kurulan çarşının faaliyete geçmesinde emeği olanlara teşekkür etti. Vali Coş, hayırseverlerin ilim ve irfan hizmetlerine sağladıkları maddi ve manevi katkının önemini vurguladı.

Toplumsal yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma duygularının, hayır çarşısı ile pekiştirildiğine dikkat çeken Vali Coş, “Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, dayanışmamızı arttıran bu tür etkinliklerin ilimizde artarak sürmesini diliyorum.” dedi.

Vali Coş konuşmasının ardından, Hayır Çarşısı’nın açılışını yaparak, stantları gezip, alışveriş yapan vatandaşlar ile sohbet etti.

CİHAN

Hayır Çarşısı, dualarla açıldı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×