Hayatını kaybeden madenci sayısı 283'e yükseldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçi sayısının 283'e yükseldiğini söyledi.Bakan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, maden kazasında hayatını kaybeden 282 işçiden sadece...

Hayatını kaybeden madenci sayısı 283'e yükseldi
15 Mayıs 2014 Perşembe 22:03

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçi sayısının 283'e yükseldiğini söyledi.

Bakan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, maden kazasında hayatını kaybeden 282 işçiden sadece 8 işçinin cesedinin teslim edilmediğini kaydetti. Sürdürülen çalışmalarda bugün 1 işçinin daha cesedinin çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, böylelikle hayatını kaybeden işçi sayısının 283'e yükseldiğini açıkladı.

Mandendeki yangının konveyör sistemine sıçradığını anlatan Yıldız, bunun da kurtarma çalışmalarını aksattığını dile getirdi. Yıldız, olumlu giden konveyördeki söndürme çalışmalarının yanında madendeki karbonmonoksit seviyesinin de düşmeye başladığını, bunun da yangının küçüldüğü anlamına geldiğini ifade etti.

Bakan Yıldız, yangının 3-4 saat içerisinde tamamen söndürülmesi halinde kurtarma faaliyetlerine daha hız verileceğini belirtti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×