Havza Madeni İşler Esnaf Odası'ndan belediyeye sitem

Samsun’un Havza ilçesinde 210 üyesi bulunan Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulunda Fahri Çiftçi güven tazeledi.

Havza Madeni İşler Esnaf Odası'ndan belediyeye sitem
03 Mart 2014 Pazartesi 17:23

Samsun’un Havza ilçesinde 210 üyesi bulunan Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulunda Fahri Çiftçi güven tazeledi. Çiftçi, belediyeyi kendilerine verilen söz tutulmadığı gerekçesiyle eleştirdi.

Bir kafede yapılan genel kurula Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Uğur Tüfekçi, Samsun Hurdacılar Odası Başkanı Nazmi Kaçak, Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif Gökmen, Havza Şoförler Odası Başkanı Ahmet Subaşı, Vezirköprü Madeni İşler Odası Başkanı Ercan Coşkun, Vezirköprü Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve oda üyeleri katıldı. Çiftçi, konuşmasında belediyeye yüklendi. Belediyenin sanayi sitesine gereken önemi vermediğini, esnafın iş olmamasından yakındığını dile getiren Çiftçi, "Sanayiye Karadeniz'den gelen hiçbir aracın uğrama imkanı yok. Çok kez belediye başkanının yanına çıktık ve bize olumlu bir cevap vermedi." dedi.

"GEREKİRSE SAMSUN YOLUNU KESECEĞİZ"

Yakın bir zamanda bir eylem yapacaklarını belirten Çiftçi, "Esnafımız gerçekten mağdur. Biz bakanlarımıza, belediye başkanlarına neden oy veriyoruz? Bizlere hizmet getirsinler, esnafımız da bizler de mağdur olmayalım diye. Ama ne yazık ki dört sene önceki olağan kurulda Başkan Murat İkiz bize söz verdi. Sanayi girişine kavşak yapacağını ve sanayiyi canlandıracağını söyledi, ancak bir gelişme olmadı. Esnaf büyük oranda tepkili yol yok, bunun üstüne bir de sanayi yanına kapalı halı saha yapılmasının ardından sanayinin görünümü kayboldu, sanayi var mı yok mu belli bile değil, tüm çıkışlarımız kapandı. Üvey evlat muamelesi görüyoruz." diye konuştu.

Genel kurulda gündem maddelerinin ardından odaya bağlı, 30 yılı aşkın süredir ilçede esnaflık yapan 21 esnafa 30. yıl anısına plaket verildi. CİHAN

Havza Madeni İşler Esnaf Odası'ndan belediyeye sitem


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×