Havalimanı saldırısında bir kişi daha öldü

İstanbul'da havalimanı saldırısında yaralananlardan biri daha hayatını kaybetti. Ölü sayısı 43'e yükseldi

Havalimanı saldırısında bir kişi daha öldü
30 Haziran 2016 Perşembe 15:07

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen kanlı terör saldırısında ölü sayısının 43'e yükseldiğini açıkladı.

Ala yaptığı açıklamada, "Üç kişiden intihar eylemini gerçekleştirenlerden birisinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, şu an da hastanede yatan 94 kişi var. Ölen 43 kişiden 19’u yabancıdır. Patlayıcılar RDX, TNT karışımı, fabrikasyon tipi patlayıcılar. Bu işin uzmanı olanlar bu bilgilerin çok önemli olduğunu bilirler. Konu çok kapsamlı olarak soruşturulmaktadır.  Elde edilen verilen saldırıyı DAEŞ terör örgütünün gerçekleştirdiğini göstermektedir.

VALİLİĞİN SON AÇIKLAMASINDA 42 DENİLMİŞTİ

İstanbul Valiliği, saldırı sonrasında hastanelerde bulunan 238 kişiden 144’ünün taburcu edildiği, 94 kişinin tedavilerine devam edildiği bilgisini verdi.

Valilikten yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"28.06.2016 tarihinde Atatürk Havalimanında meydana gelen menfur terör saldırısı neticesinde bugün saat 13:00 itibariyle 42 kişinin hayatını kaybettiği belirlenmiş olup, hayatını kaybedenlerden 38 kişinin kimliği tespit edilmiş, bunlardan 11’inin yabancı uyruklu, 5’inin ise çifte vatandaş olduğu anlaşılmıştır. Hayatlarını kaybeden 33 kişinin cenazeleri yakınlarına teslim edilmiştir.

Hastanelerde bulunan 238 kişiden 144’ü taburcu edilmiş, 94 kişinin tedavilerine devam edilmektedir.

Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden menfur saldırının faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmekte olup, çalışmalar kapsamında 13 kişi gözaltına alınmıştır." 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×