Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması endişelendiriyor

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması endişelendirirken, bunu fırsat bilen vatandaşlar ise pikniğe, parklara, yollara çıktı.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması endişelendiriyor
19 Ocak 2014 Pazar 16:58

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması endişelendirirken, bunu fırsat bilen vatandaşlar ise pikniğe, parklara, yollara çıktı. Yakıcı bir hava karşısında hayli şaşıran Bafralı vatandaşlar, sırtlarını güneşe dönerek ısınmaya çalıştı.

Emekli öğretmen Hikmet Avcı, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan havuzlu parkta oturan vatandaşlara uyarıcı açıklamalarda bulunarak, ’’Ben 25 yıllık sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldum. Bugün Bafra ilçesinde ve bölgesinde son zamanlarda sıcaklıklar artmaktadır. Bu havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlarımız soluğu evden çıkıp dışarıda aldılar. Fakat bu durum güzel gözükse de havaların kurak gitmesi ise tehlike arz etmektedir. Bundan 10-15 yıl önce ocak ayında havalar normalde kara kış olur. Hava sıcaklığı ise -5, -6 olurdu. Şu anda ise dünyayı etkisi altına alan küresel ısınmaların belirtilerini de Bafra ilçesinde yaşamaktayız. Bafra ve köylerinde tarımsal alanlarda ürünler kurudu. Susuzluktan ve kuraklıktan dolayı kışlık sebzeler, ürünler, ekinler kurumak üzere.’’ dedi.
CİHAN

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması endişelendiriyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×