Hatem Bilgili Hocaefendi: Allah dostuna hakaret, kabul edilemez

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, partisinin Erzurum aday tanıtım toplantısında Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Camiası'na yönelik çirkin iddialarına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Hatem Bilgili Hocaefendi: Allah dostuna hakaret, kabul edilemez
29 Ocak 2014 Çarşamba 15:23

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, partisinin Erzurum aday tanıtım toplantısında Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Camiası'na yönelik çirkin iddialarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Erzurum'un manevi kanaat önderlerinden Hatem Bilgili Hocaefendi, hizmet camiasına ve Muhterem Hocaefendi'ye yönelik hakaretamiz ifadeleri kabul edilemez olarak nitelendirdi.

Dadaşlar, bağırlarından çıkarttıkları Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'ye sahip ve destek çıkmaya devam ediyor. Kendisi de Erzurumlu olan İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, Muhterem Hocaefendi'ye "Sen kimsin. Senin ağababalarını yenmişim" ifadelerine dadaşlar tepki göstermeye devam ediyor. Erzurum'un önde gelen kanaat önderlerinden Hatem Hocaefendi, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yönelit mesnetsiz iddiaları kınadığını belirterek,"Büyük bir İslam alimi, din adamı, Kur'an-ı yaşayan, Allah dostu, Peygamber aşığı bir insana bu kadar hakaretleri çok görüyorum. Bunlar kabul edilemez. Bunlar, milletimizi kalbinden yaralayan, vicdanını derbeder eden inkirazlardır. Milletin ekmeğini zıkkım eden hadiselerdir." dedi. Hatem Hocaefendi, Hizmet Camiası'nda yetişenlerin devletine, milletine, bayrağına bağlı olduğunu ve herhangi bir toplumsal, asayiş olayına katılmadığına da dikkat çekerek,"Dershanelerde yetişenlerden hiç sokaklarda gördünüz mü, orduya, emniyete bomba atanı seyrettiniz mi? Yakaladınız mı?" diye konuştu. Muhterem Hocaefendi'nin din, millet, vatan, fakir dostu olduğunu da sözlerine ekleyen Bilgili Hocaefendi,"Milletini, İslam'ı, İslam'ın insanını seven, fakirin dostu, Hocaefendi herkese bağrını açmış hepsine, 'sen de gel' diyor Mevlana Halit gibi. Hocaefendi, ilimde zirvede, hangi kapıyı açarsan aç hangi soruyu sorarsan sor." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×