Hatay'da Suriye sınırına 3 metre yüksekliğinde duvar geliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınırdan yasa dışı geçişleri ve kaçakçılığı önlemek için 8 kilometre uzunluğunda beton duvar blokları yerleştirmeye başladı. Seyyar duvarlar kamyonlarla getirilip, birbirine ekleniyor. Hatay’ın Reyhanlı...

Hatay'da Suriye sınırına 3 metre yüksekliğinde duvar geliyor
28 Nisan 2014 Pazartesi 16:28

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınırdan yasa dışı geçişleri ve kaçakçılığı önlemek için 8 kilometre uzunluğunda beton duvar blokları yerleştirmeye başladı. Seyyar duvarlar kamyonlarla getirilip, birbirine ekleniyor.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde iç savaşın sürdüğü Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçişleri önlemek ve kaçakçılığı engellemek amacıyla duvar çekilmeye başlandı. Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı köyüne kamyonlarla beton bloklar getiriliyor. Yüksekliği 3 metre, genişliği 2.5 metre, kalınlığı ise 30 santim olan 3 tonluk beton bloklar vinç yardımıyla indirilerek betonla birleştiriliyor.

Sınırda yükselen duvarın ilk etapta 1.200 metre olacağı, daha sonra 8 kilometreyi bulacağı öğrenildi. Beton duvarın çekilmesi çalışmalarında askerler de güvenlik önlemi alıyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×