Hatay'da balık avında kullanılmak üzere hazırlanmış dinamit ele geçirildi

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 8 adet patlayıcı özelliği bulunan el yapımı dinamit ele geçirildi.

Hatay'da balık avında kullanılmak üzere hazırlanmış dinamit ele geçirildi
16 Ocak 2014 Perşembe 14:23

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 8 adet patlayıcı özelliği bulunan el yapımı dinamit ele geçirildi. Dinamitlerin balık avlamada kullanılmak üzere hazırlandığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler sırasında, Arsuz ilçesi sınırları Büyükdere mevki civarında şüpheli görülen iki kişi takibe alındı. Takip sonucunda kişilerin üzerlerinde 8 adet patlayıcı özelliği olan el yapımı dinamit ele geçirildi.
Denetimler kapsamında ayrıca Arsuz ilçesi Gökmeydan beldesi yol güzergâhında bir araç içerisinde yapılan kontrollerde av yasağında olan dil balıklarının naklinin yapıldığı tespit edildi. Denetimlerde balık nakli yapan şahsa Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği gereği gerekli idari para cezası uygulandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, Hatay'da özellikle Samandağ ilçesi Çevlik mevkii ile İskenderun arasında bulunan sahil ve yol güzergahlarında denetimlerin hassasiyetle sürdürüldüğünü söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×