'Haram yemedim' sözü tişört oldu

Yolsuzluk ve KCK’yı soruşturan polislerin gözaltına alındığı ‘sahur operasyonu’ ile özdeşleşen polis müdürünün, “Şükür ki haram lokma yemedim.” sözü tişörte basıldı. Tişörtü giyen Yurt Atayün’ün oğlu, “Babamlar...

'Haram yemedim' sözü tişört oldu
23 Temmuz 2014 Çarşamba 18:28

Yolsuzluk ve KCK’yı soruşturan polislerin gözaltına alındığı ‘sahur operasyonu’ ile özdeşleşen polis müdürünün, “Şükür ki haram lokma yemedim.” sözü tişörte basıldı. Tişörtü giyen Yurt Atayün’ün oğlu, “Babamlar kelepçeyi nasıl şerefle taşıyorsa ben de bunu şerefle taşıyorum.” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyişini sürdüren polislerin ailelerinin arasında bir isim dikkat çekti. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün oğlu Mustafa Atayün, gözaltına alınan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Hayati Başdağ’ın, “Şükür ki haram lokma yemedim.” sözünün yazıldığı tişörtle babasına destek oldu.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mustafa Atayün, “Yapılan haksızlıklara karşı sessiz kalmadık. Sadece söyleyenin değil, hepimizin sesi oldu. Çünkü haram lokma yemediler. Bütün polis amcalar benim kahramanım. Babamlar kelepçeyi nasıl şerefle taşıyorsa ben de bunu şerefle taşıyorum. Hepsi ülkeye hizmet eden insanlar. İyilikten başka bir şey yapmadılar.” şeklinde konuştu. “Babandan ayrı kalmana üzüldün mü?” sorusuna ise, duygulanarak, “Babamı görev gereği uzun süre görmediğim zamanlar da oluyordu 1 yıl gibi. Bu da onun gibi bir şey.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

'Haram yemedim' sözü tişört oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×